• 0 14

   متن طرح:

   ماده واحده: شهرداری مشهد مقدس مکلف است، در راستای کاهش آلودگی های زیست محیطی و کاهش هزینه های روش های سنتی جمع آوری، حمل، دفن زباله و افزایش بهره وری و استفاده بهینه از پسماندهای شهری، حداکثر ظرف مدت 3 ماه، با استفاده از شیوه های عملکردی شهرهای توسعه یافته و روش های نوین تفکیک در مبدا پسماندهای شهری و برون سپاری کامل جمع آوری و بازیافت زباله را تهیه و لایحه آن را به شورای اسلامی ارایه نماید.

    

    

   توضیحات و دلایل پیشنهاد طرح:

   در شهر مشهد روزانه صدها تن زباله (طلای کثیف) تولید می شود که سالهاست با صرف هزینه های گزاف جمع آوری، حمل و دفن می گردد. امروزه این پتانسیل شهری، تبدیل به یک معضل جدی در حوزه مسائل زیست محیطی شده است که اثرات آن سالها ادامه خواهد داشت. روش های مواجه با این موضوع در شهرهای توسعه یافته می تواند الگویی مناسب و قابل استفاده برای شهر مشهد باشد، متاسفانه سالهاست شیوه های اجرایی در شهر مشهد ارتقاء لازم را پیدا نکرده و نیاز به اصلاح دارد. لذا در راستای کاهش آلودگی های زیست محیطی و استفاده بهینه از پسماندهای شهری به عنوان طلای کثیف و کاهش هزینه های روش های سنتی جمع آوری، حمل، دفت و تفکیک از مبدا و افزایش بهره وری سازمان مدیریت پسماند و در راستای اجرای ماده 4 قانون مدیریت پسماند طرح زیر ارایه می شود.

   استناد قانونی طرح:
   بندهای 2،5،18، و19 ماده 80 قانون اصلاح موادی از قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران - قانون مدیریت پسماند و آیین‌نامه اجرایی آن


rcmc@mashhad.ir
051-31291089

میدان شهدا، تالار شهر، مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر مشهد
تمامی حقوق این سایت متعلق به شورای شهر مشهد می باشد
Copyright 2010-2016 All rights reserved