• 1 8

   به شهرداری مشهد مقدس اجازه داده می‌شود مستند به ردیف 2 ذیل بند 8 سیاست‌های کلی اصلاح الگوی مصرف ابلاغی مقام معظم رهبری، مفاد ماده 2 قانون توسعه و بهینه‌سازی آب شرب شهری و روستایی در کشور و ماده 6 آیین‌نامه اجرایی مواد 2 و 3 قانون مذکور، به منظور کاهش اتکا به منابع آب‌ زیرزمینی و ایجاد زیرساخت لازم برای پشتیبانی و تامین آب مورد نیاز باغ بام‌ها و فضای سبز ساختمان‌های شهری، نسبت به مدیریت مصرف آب، جداسازی و بازچرخانی فاضلاب خاکستری در ساختمان‌ها با رعایت بندها و تبصره‌های ذیل اقدام نماید:
   1-شهرداری مشهد مقدس مکلف است با تشکیل کارگروهی متشکل از دستگاه‌های مرتبط (از جمله اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی، شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی، سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی و ...)، اجرایی شدن ماده 6 آیین‌نامه اجرایی مواد 2 و 3 قانون توسعه و بهینه‌سازی آب شرب شهری و روستایی در کشور را پیگیری نماید.
   2-شهرداری مشهد مقدس مکلف است در زمان صدور پروانه‌های ساختمانی، تمامی ساختمان‌های گروه (د)، هتل‌ها، بیمارستان‌ها، شهرک‌ها، مجتمع‌های مسکونی، مساجد، ساختمان‌های دولتی و ادارات، دانشگاه‌ها و سایر مراکز آموزشی، مجموعه‌های اقامتی، تجاری و چندمنظوره و نظایر آن را از تاریخ ابلاغ قانونی این مصوبه، و ساختمان‌های گروه (ج) (صرفا مسکونی) را پس از گذشت 2 سال از تاریخ مذکور، ملزم به رعایت جداسازی فاضلاب خاکستری نماید.
   تبصره- شهرداری مشهد مقدس مکلف است با همکاری نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی و شرکت آب و فاضلاب مشهد، الزامات و آیین‌نامه‌های اجرایی جداسازی و باچرخانی فاضلاب خاکستری را تهیه نماید.
   3-شهرداری مشهد مقدس مکلف است برای کلیه سازندگان ساختمان که اقدام به دریافت پروانه ساختمانی می‌نمایند، ضمانت‌های اجرایی لازم برای نصب لوازم کاهنده مصرف آب را ایجاد نماید. همچنین سازمان نظام مهندسی خراسان رضوی مکلف است در طراحی و تدوین چک‌لیست‌های خود، موضوع نصب تجهیزات کاهنده مصرف و بازچرخانی آب خاکستری را بگنجاند و در زمان نظارت بر ساخت ساختمان‌ها، کنترل‌های لازم را اعمال نماید به نحوی که در زمان صدور گواهی پایانکار ساختمانی، از انجام اقدامات مذکور در ساختمان اطمینان حاصل شود.
   4-برای مالکان واحدهای مسکونی که پس از دریافت تاییدیه از شهرداری مشهد مقدس (سازمان پارک‌ها و فضای سبز)، از طریق بازچرخانی آب خاکستری ساختمان، فضای سبز داخل، باغ بام یا فضای سبز معابر فرعی منزل خود را آبیاری می‌نمایند، شرکت آب و فاضلاب مشهد مکلف است بر اساس تبصره 1 ماده 7 آیین‌نامه اجرایی مواد 2 و 3 قانون توسعه و بهینه‌سازی آب شرب شهری و روستایی، نسبت به اعمال تخفیف 20 درصدی کارمزد دفع فاضلاب اقدام نماید. همچنین به شهرداری مشهد مقدس اجازه داده می‌شود مستند به بند  10 ماده 55 قانون شهرداری، برای هر واحد مسکونی یاد شده، تا سقف50 میلیون ریال به صاحبان آنها کمک نماید..
   تبصره- در صورتی که در کنترل‌های دوره‌ای توسط شهرداری مشهد مقدس مشخص شود تاسیسات بازچرخانی یا جمع‌آوری آب کارایی استاندارد را نداشته یا اینکه از مدار بهره‌برداری خارج شده‌اند، تخفیفات و کمک‌های مالی مذکور برای اینگونه املاک تا زمان اصلاح و بازگشت به مدار، قطع می‌شود.

    

rcmc@mashhad.ir
051-31291089

میدان شهدا، تالار شهر، مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر مشهد
تمامی حقوق این سایت متعلق به شورای شهر مشهد می باشد
Copyright 2010-2016 All rights reserved