• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 339
   کد: 33929
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۲/۰۹/۲۷
   رئیس کمیسیون ویژه ساماندهی حاشیه شهر خبر داد:

   تشکیل کارگروه ویژه به منظور جلوگیری از حاشیه نشینی

   رئیس کمیسیون ویژه ساماندهی حاشیه شهر از تشکیل کارگروه فنی شهرسازی وفرهنگی اجتماعی در این کمیسیون خبر داد.
   تشکیل کارگروه ویژه به منظور جلوگیری از حاشیه نشینی

    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، غلامحسین صاحبی در جلسه کمیسیون ساماندهی حاشیه شهر اظهار کرد: این کارگروه به منظور جلوگیری از گسترش حاشیه شهر تشکیل شده و فعالیت آن جزو اولویت‌های این کمیسیون محسوب می‌شود.

   وی افزود: در جلسات گذشته کمیسیون، اطلاعات مناطق کم برخوردار و توضیحات شهرداران این مناطق در خصوص مشکلات شنیده شد تا تصمیمات با دقت بیشتری گرفته شود.

   صاحبی خاطر نشان کرد: این کارگروه بزودی تشکیل ومسایل را بررسی و نظر کار‌شناسی را به کمیسیون ارائه خواهدکرد.

   رئیس کمیسیون ویژه ساماندهی حاشیه شهر، تصریح کرد: با توجه به نگاه ویژه شورای شهر به مناطق کم برخوردار تلاش می‌کنیم اقساط صدور پروانه‌های موقت تجاری را در این مناطق افزایش دهیم.

    صاحبی با بیان اینکه ضرایب محاسباتی مجوز تجاری موقت در مناطق برخوردار و کم برخودار باید متفاوت باشد  گفت: کاهش نرخ تجاری  می تواند در رونق اقتصادی مناطق کم برخوردار  تاثیر گذار باشد

    وی افزود: با کاهش نرخ ها می توان بر روند  ساخت و سازها نظارت بیشتر کرد و  مشارکت مردم بیشتر می شود.
   صاحبی با بیان اینکه اقساط پروانه در مناطق کم برخوردار از  36 ماه به 60 ماه افزایش یابد  گفت برای افزایش تقسیط در مناطق کمیته نظارتی در هر منطقه شهرداری نظر قطعی بدهد.

   آسیب‌شناسی در مناطق کم برخوردار

   عضو دیگر این کمیسیون نیز گفت: آسیب‌شناسی در مناطق کم برخوردار امری لازم وضروری است و باید به نیاز‌های حاشیه شهر توجه بیشتری شود.

   محمود عامری فرد تاکید کرد: برای رفع مشکلات و محرومیت‌ها، باید سرعت فعالیت‌ها در این مناطق افزایش یافته و موضوعات مرتبط برای بررسی به کارگروه فنی، شهرسازی، فرهنگی و اجتماعی سپرده شود.

   وی خاطر نشان کرد: بهتر است از ظرفیت شهرداران مناطق کم برخوردار به علت کار اجرایی و ارتباط با مردم به عنوان کار‌شناسان در این کمیسیون استفاده شود.

   مشارکت شهروندان و معتمدین محله

   عضو دیگر کمیسیون ساماندهی حاشیه شهر نیز گفت: اولویت بندی اجرای برنامه‌ها در مناطق حاشیه شهر بسیار مهم است و باید به تقدم و تاخیر و اولویت بودجه‌ای توجه شود.

   براتعلی خاکپور افزود: باید در انجام پروژه‌ها به مشارکت شهروندان و نظر معتمدین محلی پیش از انجام کار نهایی توجه شود و کارگروه نیز مشکلات را بررسی و نظر شهرداران مناطق کم برخوردار نیز برای حل آن‌ها گرفته شود.

   وی توجه به اسناد بالا دستی  در تنظیم بودجه برای این مناطق را مهم دانست و گفت: از ۲۵ میلیارد تومان اعتبار جدید در زمینه آسفالت، ۸۰ درصد که معادل ۱۰ میلیارد تومان است به مناطق کم برخوردار اختصاص یافته است.

   انسیه غفوری نیز در جلسه کمیسیون گفت: حضور شهرداران مناطق کم برخوردار، همگرایی آن‌ها را با کمیسیون ساماندهی حاشیه شهر بیشتر خواهد کرد.

   s/n

   ی/1267/ 927

   تعداد بازدید: 339
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 1773    بازدید کنندگان دیروز: 3648    کل بازدید ها : 7,118,035
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد