• چهارشنبه،06 بهمن 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 203
   کد: 30644
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۲/۰۶/۲۸
   نائب رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا در حاشیه بازدید از کمپ غدیر :

   کمپ های موقت جای خالی اسکان های ارزان قیمت را پر نمی کنند

   اعضای کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر به همراه معاون فرهنگی شهردار مشهد و شهردارمنطقه هفت شب گذشته از محل اسکان موقت زائران در کمپ غدیر بازدید کردند .
   کمپ های موقت جای خالی اسکان های ارزان قیمت را پر نمی کنند

    

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد انسیه غفوری  نائب رئیس کمیسیون فرهنگی در این بازدید با اعلام اینکه مشهد به عنوان پایتخت معنوی ایران نیازمند همکاری همه جانبه برای ایجاد زیرساخت های مناسب زائر است، افزود: این کمپ های اگر چه نقش اسکان ارزان قیمت را ایفا می کنند ولی جای خالی آنها را نمی تواند پرکنند.

   وی با اشاره به اهمیت و ضرورت ایجاد زائرسراو اسکان های های ارزان قیمت، خاطر نشان کرد : باتوجه به اینکه کمپ های زائر مناسب هر فصلی نمی باشند و در تعطیلات نوروز زائر بیشتری به این کمپ ها مراجعه می کنند بر ضرورت تسریع در ایجاد زائر سراهای ارزان قیمت در این شهر تاکید کرد .

   وی در ادامه به شرایط نامطلوب گذشته شهر مشهد در نصب چادر توسط زائران اشاره کرد و افزود: در مقابل شرایط گذشته ایجاد کمپ های موقت کار ارزشمندی است اما برای رفع مشکلات زائرین ،موضوع زیارت باید در سطح ملی دنبال شود تا برنامه ریزی وتامین اعتبار لازم انجام شود .

   در ادامه شهردار منطقه هفت در مورد کمپ غدیر توضیح داد : در کمپ غدیر پلی ظرف مدت 20 روز ایجاد شد تا زائران بدون ایجاد ترافیک در محور حافظ به کمپ ورود پیدا کنند .

   احمد محبی با بیان اینکه در محدوده کمپ نزدیک 150 نفر نیرو در قالب انتظامات،نگهداری ازفضای سبز، ورود و خروج، اتش نشانی ،گشت حضور دارند، تصریح کرد: کاشت 18هزار اصله ،آسفالت معابر و اجرای طرح ضربتی اگو که در مجموع نزدیک به 31 میلیارد ریال هزینه در برداشته است در کنار نصب 180 کلبه از مهم ترین امور صورت گرفته دراین کمپ می باشد .

   وی درادامه به امکانات موجود در این کمپ ها اعم از نانوایی، بازار میوه و ارزاق عمومی ،آب خوری ها، ظرفشویی ،رخشویی سرویس های عمومی برای انتقال زائرین به حرم، اینترنت رایگان و نورپردازی اشاره کردو گفت: تعبیه وسائل ورزشی در سه قسمت و اجرای برنامه های فرهنگی و مسابقات از دیگر امکانات این مجموعه محسوب می شود .

   وی در ادامه با بیان اینکه در شب میلاد امام رضا(ع)20هزارنفری در این کمپ اسکان داده شده است،  گفت : در این شب به علت تقاضا بیش از حد مجاز کمپ زائرین به پارکهای اطراف هدایت شدند .

   وی در ادامه با بیان اینکه برای تکمیل کمپ نیاز به اعتبار 4 میلیارد تومانی هستیم ، گفت: کمبود ها ی کمپ شامل نبود مسجد، نور کافی و تکمیل سکوها می باشد .

   گفتنی است، سید جلال فیاضی، حجت السلام فاطمی و محمد اصفی دیگر اعضای کمیسیون فرهنگی و اجتماعی بودند که در این بازدید حضور داشتند و  از ایستگاه سلامت منطقه هشت شهرداری مشهد نیز دیدن کردند.

   s/n

   تعداد بازدید: 203
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 345    بازدید کنندگان دیروز: 3159    کل بازدید ها : 7,335,008
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد