• چهارشنبه،06 بهمن 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 108
   کد: 30642
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۲/۰۶/۲۸

   آیت الله علم الهدی : مدیریت شهر مشهد کار دشورای است

   امام جمعه مشهد ظهر امروز در مراسم افتتاحیه سامانه صوتی پخش اذان در معابر عمومی سطح شهر با اعلام اینکه مدیریت شهر معنوی مشهد کار دشورای است بر حفظ شعائر دینی در این شهر تاکید کرد .
   آیت الله علم الهدی : مدیریت شهر مشهد کار دشورای است

    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهر مشهد در این مراسم که با حضور فرماندار و اعضای کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد بر گزار شد آیت الله علم الهدی ضمن اعلام این مطلب افزود: تبیلغ و حفظ شعائر دینی از جمله فعالیت هایی است که باید در حوزه فرهنگی شهر توجه ویژه ای به آن شود .

   وی با بیان اینکه مدیریت شهری زیارتی مشهد ایجاب می کند که هم به امور رفاهی شهروندان و ارائه خدمات مطلوب به آنها و هم در زمینه کسب در آمد برای اداره شهر تلاش شود، اظهار کرد : از آنجا که بودجه شهرداری از محل دریافت سا خت و ساز ها صورت می گیرد باید توجه داشت این امر نبایدموجب بهم ریخنگی در هویت شهر شود .

   وی با تاکید بر اینکه باید با تدبیر نسبت به حفظ هویت معنوی شهر مشهد تلاش شود، گفت: با این شرایط مدیریت شهر مشهد از دشواری و حساسیت خاصی بر خوردار است .

   وی با اشاره به اینکه مشهد شهری تفرجگاهی نیست عدم نگاه ملی به این شهررا از کم لطفی های دولت ها نسب به این شهر خواند و گفت : دولت ها علی رغم منویات امام خمینی (ره)ومقام معظم رهبری در مورد این شهر در تخصیص اعتبار به آن کوتاهی کرده اند .

   امام جمعه مشهد در ادامه سخنان خود اجرای این طرح از سوی شهرداری را گامی موثر درراستای خفظ شعائردینی دانست و گفت : از آنجا که نیم درصد از بودجه شهرداری ها به بخش فرهنگی اختصاص دارد باید این میزان تخصیص برای حفظ نمادهای دینی به کا رگرفته شود .

   وی ادامه داد : باید فرهنگی ایجاد شود که زائران و شهروندان عوارض حضور در این شهر را بپذیرند .

   در حاشیه مراسم عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهرمشهد در گفتگو با خبرنگار ما ضمن ابراز خرسندی از اجرای این طرح که در 90 نقطه شهر به اجرا در خواهد آمد، گفت : اگر چه این فعالیت ها روند مثبتی رادر زمینه حفظ نمادهای فرهنگی ایجاد می کند اما کافی نبوده و باید برنامه ریزی های موثری در این زمینه صورت گیرد .

   در همین رابطه انسیه غفوری در حاشیه این مراسم  با اعلام اینکه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا در اولویت کاری خود اجرای منویات رهبری در حزه فرهنگی را سر لوحه ی امور خود قرارداده است، گفت : ما به دنبال آن هسیتم ساز و کارهایی در حوزه فرهنگی اجرایی شود که مختصات شهر اسلامی بر اساس پژوهش های کاربردی به اجرا درآید .

   گفتنی است، در ابتدای این مراسم حسین شادکام معاون فرهنگی شهرداری مشهد با توضیح اینکه این طرح شامل پخش اذان در 90 نقطه شهر مشهد می شود از امکان استفاده از این سامانه صوتی برای اجرای شعائر مذهبی دیگر نیز تاکید کرد . در این مراسم همچننین پخش اذان به طورزنده از طریق سامانه صوتی سراسری و رادیو خراسان رضوی توسط احمدی وفا قاری و موذن بین المللی اجرا شد.

   sh

   تعداد بازدید: 108
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 346    بازدید کنندگان دیروز: 3159    کل بازدید ها : 7,335,009
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد