• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 229
   کد: 30489
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۲/۰۶/۲۵
   با توجه به نزدیکی میلاد حضرت رضا(ع) در کمیسیون فرهنگی شورای شهر مشهد مطرح شد :

   کمبود مراکز ارازن قمیت مهم ترین دلیل افزایش حضور زوار کش ها در مشهد است

   بررسی وضعیت زوارکش ها و گزار ش معاون فرهنگی شهرداری مشهدر در مورد برنامه ریزی زائر مهم ترین دستور کار های این هفته کمیسیون فرهنگی و اجماعی شورا را تشکیل می داد که به مناسب فررارسیدن دهه ی کرامت و نزدیکی به میلاد حضرت رضا(ع)مطرح شد .
   کمبود مراکز ارازن قمیت مهaم ترین دلیل افزایش حضور زوار کش ها در aمشهد

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای شهر مشهد مهم ترین دستور کار این هفته کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد به ارائه گزارش معاونت فرهنگی در خصوص برنامه های فرهنگی و اجتماعی شهرداری اختصاص داشت که شادکام معاو فرهنگی شهرداری در این باره با بیان اینکه 63 شیوه نامه مختلف در مناطق برای عملکرد بهتر مسئولین فرهنگی تنفیذ شده است، افزود: زائرین می توانند اطلاعات شهر مشهد اعم از زیارت گردشگری، تفریحی و اقامتی را از طریق سامانه گردشگری مشهد توریسم دریافت نمایند .

   در همین رابطه ثا نوی مدیر گردشگری شهرداری مشهد با تاکید براینکه بحث برنامه ریزی سفر زائرین باید از مبدا تا ورودی ها شهر صورت بگیرد، اظهارکرد: برخی از زیر ساخت باید اعم از تورهای گردشگری رایگان زائر ومرمت خانه های قدیمی و کمپ ها مجددا مورد بازنگری انجام بگیرد. وی در ادامه به اسکان زایرین در شلوغ ترین ایام در کمپ های غدیرو وحدت اشاره کرد و افزود : در سال 92 اسکان زائران در کمپ های موقت مشهد به 690 هزار نفر شب رسید که پیش بینی می شود این میزان تا 7و8 مهر این رقم به 750 هزار نفرشب برسد . وی با اشاره به اینکه کمپ های مشهد در کشور از لحاظ امکانات بی نظیر هستند، تصریح کرد: کمپ غدیر با دارا بودن 87 آبخوری، 500 سکوی نشینمن حمام ،اب سرد کن، سیستم صوتی، نیمکت، درختان و چند سالن سرپوشیده یکی از مجهزترین کمپ های مشهد به شمار می آید .

   وی در ادامه یکی از دلایل مراجع زائران به کمپ ها را به دلیل گرانی هتل ها دانست و اظهار کرد : بر اساس نظر سنجی صورت گرفته از زائرانی که به این کمپ ها مراجعه کرده اند میزان رضایتمندی آنها از کمپ ها شهر مشهد 87 درصد و بعد امنیتی 99 در صد بوده است . وی در ادامه ایجاد 3 ایستگاه راهنمای زائر از مبدا در ورودی شهر 25 ایستگاه راهنمای زائر در داخل شهر و تلفن گویا راهنمای زایر با چهار زبان زنده دنیا را از دیگر اقدامات معاونت فرهنگی و شهرداری مشهد در زمینه برنامه ریزی زائران دانست و افزود: بر پایی نمایشگاه گردشگری آداب ورسوم، فرهنگ،غذاهای ی سنتی شهر مشهد در مجموعه کوهسنگی ازدیگر برنامه های فرهنگی این مجموعه به شمار می آید .

   در ادامه شادکام معاون فرهنگی و اجتماعی شهر مشهد به مشکل اصلی شهر مشهد در مورد زوارکش ها اشاره کرد و گفت : یکی از دلایل اصلی این امر وجود تقاضا است و کمبود عرضه در شهر است که موجب سوءاستفاده برخی از افرادشده است. وی در ادامه با تاکید براینکه صنعت زوارکش ها در مشهد صنعت پر پول محسوب می شود، بیان کرد :گاهی هتلداران علاوه بر اسکان بهنجار به اسکان ناهنجار نیز دامن می زنند. در همین باره نایب رئیس کمسیون فرهنگی و اجتماعی شورا با بیان اینکه تقاضا به علت نبود مراکز اسکان ارزان قیمت مطمئن برای زایرین به وجود امده است، خاطر نشان کرد : برای رفع این مشکل به کمک های خیرین و استانداری نیازمند هستیم . شادکام نیز با بیان اینکه باید برای رفع این موضوع سفر های کاروانی بیش تر ترویج پیدا کنند، خاطر نشان کرد :در این رابطه باید سفرها به مشهد با برنامه ریزی و ساماندهی بیشتر انجام شود . وی در ادامه به دیگر اقدامات معاونت فرهنگی و اجتماعی در زمینه ی کمک به مساجد در برگزاری نماز ،در پارک ها نمایشگاه قرآن و کتاب غبارروبی مساجد اشاره کرد .

   در انتهای اعضای کمیسیون در خصوص بدهی معاونت فرهنگی به مساجد تصمیم گرفتند دیگر تعهدی به مساجد در این خصوص وجود نداشته باشد و تامین اعتبارتنها برای تعهدات قبلی صورت گیرد .

   S/N

   تعداد بازدید: 229
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 1485    بازدید کنندگان دیروز: 4065    کل بازدید ها : 7,323,432
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد