• سه شنبه،05 بهمن 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 78
   کد: 30259
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۲/۰۶/۲۰

   ورزش همگانی نقش مهم در سلامت شهروندی دارد /عزم شورای چهارم برای ترویج ورزش همگانی

   توجه به ورزش همگانی و محلات از جمله موضوعاتی است که علاوه بر آنکه اهمیت وی‍ژه ای در سلامت شهر وندی دارد می تواند به عنوان شاخصه ای در بر نامه ریزی شهری و ازریابی کار کرد سلامت شهری به شمار آید .
   عزم شورای چهارم برای ترویج ورزش همگانی

    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد محمد سهیلی در همین رابطه درخصوص اقدامات شهرداری در زمینه ورزش همگانی گفت: اگر چه تا کنون سالن ها، زمین های ورزشی و بخش عمده ای از زیر ساخت های این موضوع توسط شهرداری فراهم شده ولی ترویج این فرهنگ نیاز مند توجه و فراهم نمودن امکانات مناسب است .

   وی ادامه داد:  ورزش همگانی باید به عنوان رویکری مهم در سلامت شهروندی مورد توجه قرار گیرد که در این رابطه سرمایه گذاری و توجه به نیرو های متخصص از اهمیت ویژه ای بر خوردار است.

   وی با تاکید براینکه تنها با ایجاد تجهیزات نمی توان در تحقق ورزش همگانی گام برداشت گفت: ورزش همگانی باید تا سطح قهرمانی پیش برود که البته این موضوع نیازمند بر نامه ریزی و تربیت افراد متخصص می باشد .

   وی استقبال مردم از ورزش های همگانی را بی نظیر خواند و گفت : باید میزان مشارکت مردم وخانواده ها با کارکاشناسی محاسبه شود تا از امکانات ورزشی به نحو احسن بهره برداری شود .

   وی بحث فرهنگی را برای پرداختن بیشتر به ورزش همگانی مهم دانست و بیان کرد: ارایه یک مدل برای تنظیم اوقات فراغت افراد و همچنین اطلاع رسانی از طریق سایت و تلفن گویا از جمله روش های گسترش ورزش همگانی به شمار می آید .

   در همین باره غلامرضا بصیری پور یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهر مشهد نیاز شهروندان و جوانان برای شادابی و نشاط را امری ضروری خواند و تصریح کرد : برای تحقق این امر نیازمند سیاست گذاری و اعتبار لازم هستیم .

   رئیس سابق کمیسیون فرهنگی و اجتماعی  شورا به تلاش شهرداری برای افزایش سالن های ورزشی اشاره کرد و گفت : شهرداری نهادی عمومی است که وظیفه اداره شهر رابه عهد ه دارد.

   وی با بیان اینکه شورای چهارم برنامه ویژه ای برا این مقوله پیش بینی کرده است، گفت : مشارکت شهروندان و تعامل ساز مان های  های ورزشی  از ضروریات موفقیت این طرح  به شمار می اید .

   sn/sh

   تعداد بازدید: 78
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   امتیاز کسب شده در ارزیابی:
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 3068    بازدید کنندگان دیروز: 3356    کل بازدید ها : 7,334,572
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد