• پنج شنبه،11 آذر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر : 1001
   تعداد بازدید: 155
   کد: 189353
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۱۰/۰۱
   عضو کمیته نظارتی شماره یک شورای اسلامی شهر مشهد مطرح کرد:

   طرح «محله ما»، مکملی مناسب برای دفاتر تسهیل‌گری/ تلاش برای تخصیص اعتبارات مناسب بازآفرینی در بودجه 99

   عضو کمیته نظارتی شماره یک شورای اسلامی شهر مشهد گفت: طرح «محله ما» که چندی است از سوی مدیریت شهری در حال برگزاری است، مکملی خوب برای اهداف دفاتر تسهیل‌گری به ویژه در مناطق کم برخورداری همچون منطقه 4 شهری حساب می‌آید.
   طرح «محله ما»، مکملی مناسب برای دفاتر تسهیل‌گری/ تلاش برای تخصیص اعتبارات مناسب بازآفرینی در بودجه 99

   به گزارش پایگاه اطلاع‌‎رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، رمضانعلی فیضی در حاشیه جلسه کمیته نظارتی شماره یک که با هدف بررسی و حل مشکلات مربوط به شهروندان منطقه 4 برگزار شد، اظهارکرد: با این طرح و تلاش دفاتر تسهیل‌گری شاهد این خواهیم بود که شهروندان محلات مختلف بیشتر در جریان کارهایی که برای توسعه محیط پیرامونی‌شان از سوی مدیریت شهری انجام می‌‍شود، قرار خواهند گرفت.
   وی با اشاره به فعالیت دفاتر تسهیل‌گری و تاثیرگذاری‌هایی که این مجموعه‌ها از خود می‌توانند به جای بگذارند، ادامه داد: ارتباط گیری با مردم و اعتماد سازی برای آنها از مهم‌ترین وظایف این دفاتر است که در حال حاضر توفیقات مختلفی نیز در این زمینه به وقوع پیوسته است.

   رئیس کمیسیون ویژه مناطق پیرامونی و کم برخوردار شورای اسلامی شهر مشهد همچنین از برپایی جشن شب یلدا با همکاری سه دفتر تسهیل‌گری مهرآباد، میثم و آوینی در منطقه 4 در شب گذشته خبر داد و بیان کرد: این مراسم با اهداف افزایش ارتباط گیری با اهالی محلات مورد هدف بازآفرینی برگزار شد تا هم زمینه اعتمادسازی بین شهروندان و شهرداری به وجود آید و هم طرح‌های تسهیل‌گری در این محلات به منصه ظهور گذاشته شود.
   اقدامات فرهنگی هم‌پای کارهای اجرایی
   وی با تاکید بر لزوم همکاری و همراهی دستگاه‌های مختلف در زمینه بازآفرینی شهری با شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: همچنین در این زمینه طرح‌های اجتماعی و فرهنگی مختلف همچون طرح محله ما در دست انجام است که می‌تواند به نوعی مکمل کار دفاتر تسهیل‌گری به حساب بیاید.

   فیضی همچنین در پاسخ به سوالی درباره اعتبارات و بودجه‌های در نظر گرفته شده برای حوزه بازآفرینی شهر در سال آینده گفت: شهرداری به دفاتر تسهیل‌گری تا مرحله تشکیل، کمک مالی می‌کند و بناست تا این دفاتر به تبع حجم فعالیتی که دارند درآمد داشته باشند.

   وی اضافه کرد: با این حال مدیریت شهری برای محلات هدف بازآفرینی اعتبارات خوبی را در بودجه سالیانه در راستای تکمیل پروژه‌ها و انجام طرح‌ها در این نقاط در نظر می‌گیرد که سال 99 نیز تلاش می‌کنیم تا همین روند ادامه پیدا کند.

    

   تعداد بازدید: 155
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 404    بازدید کنندگان دیروز: 2837    کل بازدید ها : 7,132,565
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد