• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر : 1001
   تعداد بازدید: 107
   کد: 188446
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد در نشست «شهروند کتابخوان» خبر داد:

   پیگیری ایجاد لکه‌های فرهنگی در طرح‌های تفصیلی شهر مشهد

   رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانه شورای اسلامی شهر مشهد از پیگیری این مجموعه برای ایجاد لکه‌های فرهنگی در طرح‌های تفصیلی شهر مشهد خبر داد.
   پیگیری ایجاد لکه‌های فرهنگی در طرح‌های تفصیلی شهر مشهد

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، احسان اصولی در نشست «شهروند کتابخوان که با حضور شماری از فعالان عرصه کتاب برگزار شد، با اشاره به برنامه‌های متنوع پارلمان شهری برای حمایت از این قشر اظهارکرد: یکی از این برنامه‌ها در نظر گرفتن لکه‌های فرهنگی برای استقرار کتاب‌فروشی‌ها در نقاط مختلف شهر در راستای پراکنش عادلانه این صنف است که به صورت جدی از سوی کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانه شورای اسلامی شهر مشهد در دست پیگیری است.

   وی ادامه داد: در کنار این موضوع دستور کارهای دیگری نیز برای حمایت از حوزه کتاب و کتابخوانی وجود دارد که یکی از آنها احداث یک مجموعه فراغتی فرهنگی با محوریت کتاب موسوم به «باغ کتاب» در فاز دو بوستان وفا است.

   رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانه شورای اسلامی شهر مشهد با تاکید بر این که البته بین این مجموعه با باغ کتاب تهران تفاوت‌های زیادی وجود دارد، متذکرشد: خیلی‌ها باغ کتاب تهران را پروژه‌ای شکست خورده و عده‌ای آن را طرحی موفق می‌دانند که البته موفقیت آن نیز به دلیل همان موضوعات فراغتی و فرهنگی آن است.

   وی اضافه کرد: با این حال به هیچ وجه نمی‌خواهیم کپی باغ کتاب تهران را در مشهد راه‌اندازی کنیم و بیشتر هدف ما حمایت از فعالان این حوزه است.
   اصولی به بررسی طرحی با عنوان ارائه تجاری های رایگان برای کتاب‌فروشانی که فقط به فروش کتاب مبادرت ورزند اشاره کرد و گفت: این طرح نیز می تواند به پراکنش کتاب‌فروشی‌ها در سطح شهر مشهد کمک شایانی کند.

   وی همچنین درباره بازار کتاب گلستان نیز گفت: معاونت اقتصادی، پروژه بسیاری خوبی را در حوزه سرمایه‌گذاری برای رونق این بازار تعریف کرده اما به دلیل ملاحظات ایمنی و وجود کال قره‌خان زیر این گذر فرهنگی، ابتدا باید اقدامات لازم در این زمینه صورت پذیرد که البته زمان‌بر است.

   وی ادامه داد: در همین راستا پیشنهادات مختلفی در راستای مقام‌سازی این محل از سوی معاونت عمرانی شهرداری مشهد ارائه شده و موضوع به صورت ویژه در دست بررسی است.

   رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانه شورای اسلامی شهر مشهد همچنین از بررسی طرحی مشابه طرح «یار مهربان» شیراز خبر داد و گفت: این طرح با استقرار دکه‌هایی در سطح شهر به ارائه رایگان کتاب و ترویج فرهنگ کتابخوانی می‌پردازد.


    

   تعداد بازدید: 107
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2907    بازدید کنندگان دیروز: 3490    کل بازدید ها : 7,304,017
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد