• بخش های خبری
    •  
      منبع خبر :
      تعداد بازدید: 40
      کد: 188398
      تاریخ انتشار:
      ۱۳۹۸/۰۹/۱۷
      رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد در آیین تجلیل از دست‌اندرکاران برگزاری بیست‌و‌هفتمین دوره هفته کتاب مطرح کرد:

      تخصیص 5 میلیارد ریال بودجه برای برگزاری پاییزه کتاب در مشهد

      رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد از تخصیص 5 میلیارد ریال بودجه برای برگزاری طرح پاییزه کتاب در مشهد خبر داد و گفت: مادگی داریم «طرح‌ عیدانه کتاب» را با همکاری موسسه خانه کتاب درشهر مشهد برگزار کنیم.
      تخصیص 5 میلیارد ریال بودجه برای برگزاری پاییزه کتاب در مشهد

      به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، احسان اصولی در مراسم تجلیل از دست‌اندرکاران برگزاری بیست‌و‌هفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران که در «سرای کتاب» موسسه خانه کتاب برگزار شد، اظهار کرد: یکی از اهداف فرهنگی شورای اسلامی شهر مشهد در دوره پنجم، پرورش شهرواندن آگاه و دانا است. توجه به پروژه‌های فرهنگی باید بیشتر از پروژه‌های عمرانی و شهری در دستور کار قرار بگیرد؛ چراکه شهروندان آگاه می‌تواند جامعه‌ای بهتر بسازنند؛ اما جامعه آباد بدون شهروندانی دانا، معنا پیدا نخواهد کرد.
      وی افزود: توجه به موضوعاتی که می‌تواند ذهن مخاطبان را نسبت به مسائل و دغدغه‌‌هایشان کنجکاو و مطلع کند، بسیار اهمیت دارد و ما باید بتوانیم ذهن مخاطبان را نسبت به مسائل روز جامعه درگیر و آن‌ها را به سمت کتاب و کتابخوانی تشویق کنیم.

      رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به بودجه شورای اسلامی شهر مشهد برای طرح پاییزه کتاب 1398 گفت: در مجموع مبلغ 5 میلیارد ریال بودجه برای طرح پاییزه کتاب 1398 از سوی شورای اسلامی شهر مشهد برای اجرای پاییزه کتاب در این شهر تخصیص داده شده است. آمادگی داریم «طرح‌ عیدانه کتاب» را با همکاری موسسه خانه کتاب درشهر مشهد برگزار کنیم.

      اصولی درباره دیگر برنامه‌های ترویجی شهر مشهد در حوزه کتاب و کتابخوانی ادامه داد: یکی از اقدامات، افتتاح کتابخانه مرکزی مشهد بود که با همکاری نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور سال گذشته و با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افتتاح شد. براساس آمار به‌دست آمده در یک سال گذشته، حدود 20 هزار نفر شامل جوانان و نوجوانان عضو این کتابخانه شدند.

      وی با بیان اینکه پردیس کتاب مشهد توانسته‌ است در حوزه توسعه کتابخوانی موثر و مفید عمل کند، خاطرنشان کرد: پردیس کتاب مشهد با فعالیت‌های فرهنگی متفاوت توانسته‌ است جوانان بسیاری را به این فرهنگ سوق بدهد. همچنین پروژه‌هایی نظیر افتتاح پردیس باغ کتاب را در دست داریم و امیدواریم که به‌زودی افتتاح شود.

      رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به استمرار طرح‌های حمایت فصلی در شهر مشهد گفت: ما به‌عنوان یک کلان‌شهر و پایتخت فرهنگی جهان اسلام از کتاب‌فروشان شهر مشهد حمایت خواهیم کرد.

      شایان ذکر است، در این مراسم که با حضور مدیرعامل موسسه خانه کتاب، قادر آشنا، مدیر موسسه نمایشگا‌های فرهنگی ایران، مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیر علمی جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران، نجفقلی حبیبی، پژوهشگر و عضو هیات امنای موسسه خانه کتاب، حجت‌الاسلام محمد‌رضا زائری، عضو هیات مدیره موسسه خانه کتاب، مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد، مدیرکل اداره همکاری‌ها و امور ایرانیان خارج از کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و اعضای ستاد برگزاری بیست‌و‌هفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، از احسان اصولی، رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد برای برگزاری شایسته بیست و هفتمین دوره هفته کتاب تقدیر شد.


      تعداد بازدید: 40
      نام:
      پست الکترونیک:
      شرح نظر:
      کد امنیتی:
       
      ارزیابی
      ارزیابی این مورد:
  •     بازدید کنندگان امروز : 2664    بازدید کنندگان دیروز: 3490    کل بازدید ها : 7,303,774
  • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
    تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
    طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد