• سه شنبه،05 بهمن 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 110
   کد: 187950
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
   رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل ترافیک شورای شهر مشهد:

   سامانه‌های خدماتی شهر باید روزآمد شوند

   رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد بر تسریع فرآیندهای به‌روزرسانی خدمات به شهروندان در سازمان‌های حوزه حمل و نقلی تأکید کرد.
   سامانه‌های خدماتی شهر باید روزآمد شوند

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، مجتبی بهاروند بابیان اینکه از ابتدای دوره پنجم شورا تأکید ما بر آن بود که باید تاکسی‌های شهر مشهد به‌روز شوند و برخلاف نظریه‌ای که پیگیر آن بود تا در شهر مشهد جلوی تاکسی‌های اینترنتی گرفته شود این رویکرد را دنبال کردیم تا با پیشرفت‌های جهان مدرن همگام شده و سامانه‌های خود را به‌روز کنیم. ازاین‌رو چنین فرآیندی از سازمان تاکسیرانی درخواست شده بود که در این موضوع اقدامات مؤثری انجام‌شده و نتایج آن به‌زودی قابل‌ارائه به مردم خواهد بود.

   وی افزود: در سازمان تاکسیرانی اقدامات مناسبی در حال انجام است چه در بحث نوسازی ناوگان چه در بحث به‌روز آفرینی خدمات و فعالیت‌ها منطبق بر فنّاوری‌های جدید. این اقدامات موردحمایت شوراست چراکه معتقدیم تأثیری مستقیم در کیفیت خدمات‌رسانی به شهروندان به دنبال دارد.
   به گفته بهاروند، امکان سفارش اینترنتی تاکسی، امکان نظارت‌های لحظه‌ای آنلاین بر ناوگان، دقیق شدن محاسبه نرخ کرایه، امکان ارتباط کاری بین ناوگان تاکسیرانی با شرکت‌های اینترنتی و دخالت شهروندان در نظارت بر تاکسی‌ها از مواردی بود که به گفته رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل ترافیک شورا سازمان نظارت بر تاکسیرانی مشهد با تعریف پروژه‌هایی در پی تحقق آن‌هاست.
   رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل ترافیک شورای شهر مشهد ادامه داد: سازمان تاکسیرانی در خصوص تبعات مربوط به گرانی بنزین نیز در حال پیگیری مواردی است تا بتواند جهت رفاه حال شهروندان و البته رانندگان ناوگان تاکسیرانی و خدمات عمومی شرایط مناسبی را فراهم کند. البته بیشتر تاکسی‌های وابسته به سازمان تاکسیرانی دوگانه‌سوز بوده و در خصوص گران شدن بنزین مشکل چندانی نخواهند داشت اما با توجه به آن‌که چنانچه گرانی بنزین روی ناوگان حمل‌ونقل عمومی تأثیرگذار باشد این اثرات به‌طور سلسله¬وار به سایر زمینه‌های اقتصادی تسری پیدا می‌کند لذا پیگیری‌هایی از جانب شهرداری در حال انجام است و برنامه‌هایی نیز در سطح کشور در حال پیگیری است تا این اثرات به حداقل رسیده و زندگی مردم و شهروندان از این تغییرات آسیب چندانی نپذیرد.

    

   تعداد بازدید: 110
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 3110    بازدید کنندگان دیروز: 3356    کل بازدید ها : 7,334,614
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد