• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 116
   کد: 187800
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۹/۱۰
   رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهد:

   تسریع در اجرای پروژه‌های شهری مهم‌ترین اولویت شورا است/ثبت رکورد زمانی در عملیات عمرانی چپ‌گرد شهید ناصری

   رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد بر تلاش همه‌جانبه مدیران شهری، مشاوران و پیمانکاران برای تسریع هرچه بیشتر در پروژه‌های عمرانی سطح شهر باهدف کاهش معضلات ترافیکی و مزاحمت برای شهروندان تأکید کرد.
   تسریع در اجرای پروژه‌های شهری مهم‌ترین اولویت شورا است/ثبت رکورد زمانی در عملیات عمرانی چپ‌گرد شهید ناصری

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، مجتبی بهاروند در جریان بازدید از عملیات عمرانی نصب عرشه پل چپ‌گرد بزرگراه کلانتری به بولوار شهید ناصری، با اشاره به اینکه این پروژه جزو پروژه‌های با سرعت اجرایی مناسب است گفت: در این پروژه زمان‌بندی مناسبی لحاظ شده و پیش‌بینی‌ها مبنی بر آن است که پروژه زودتر از زمان‌بندی اعلام‌شده به بهره‌برداری خواهد رسید.

   وی با ابراز امیدواری از اینکه در سایر پروژه‌های شهری که در دوره فعلی شورا و شهرداری آغازشده نیز همین روال تداوم‌یافته تا شهروندان و مسافران مشهد با کمترین مزاحمت و تأخیر مواجه شوند خاطرنشان کرد: درصورتی‌که اجرای سریع‌تر پروژه‌ها و بهره‌برداری زودتر از موعد از آن‌ها دارای هزینه‌های اضافی باشد، شورا بازهم از این روند حمایت می‌کند چراکه تأکید ما آن است مردم در سطح شهر با کمترین مشکل متأثر از پروژه‌های شهری مواجه شوند.
   ثبت رکورد بی‌سابقه در عملیات عمرانی
   رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد بابیان اینکه در طرح اولیه این پل، ساخت عرشه بتنی پیش‌بینی‌شده بود، خاطرنشان کرد: اگر قرار بود عرشه پل به‌صورت بتنی ساخته شود بزرگراه کلانتری باید حداقل ۶۰ روز مسدود می‌شد که مشکلات و گرفتاری‌های بسیاری را برای شهروندان پدید می‌آورد. لذا با انتخاب عرشه فلزی هرچند هزینه بیشتری نسبت به انواع بتنی داشت مشکلات تابعه را حذف کردیم.

   وی ادامه داد: نکته جالب‌توجه در خصوص عملیات عمرانی این پروژه آن بود که برای نصب عرشه پل بر روی بزرگراه کلانتری با اجرای اقدامات خلاقانه و پیشرفته مهندسی، با کم‌ترین اختلال ترافیکی در این بزرگراه شریانی مواجه شدیم، چراکه پیش‌بینی می‌شد برای اجرای این مرحله از پروژه، بزرگراه کلانتری به مدت ۶ روز بسته شود اما با اجرای برنامه‌های ویژه و باهمت نیروهای اجرایی این عملیات در مدت حدود ۴۰ ساعت به انجام رسیده و محور بازگشایی شد که این مهم در نوع خود یک رکورد محسوب می‌شود.

   بهاروند خاطرنشان کرد: اجرای این کار سنگین تنها به همت کارکنان اجرایی پروژه و همراهی همه‌جانبه مجموعه نیروی انتظامی، پلیس‌راهنمایی و رانندگی و پلیس‌راه ممکن شد تا در شرایط کنونی و وجود مشکلات مختلف در جامعه، ترافیک 6 روزه در یک بزرگراه شریانی به شهر تحمیل نشود. لذا لازم است به‌طور ویژه از فرماندهی پلیس راهور استان و مشهد و مجموعه پلیس‌راه استان تشکر کنیم.
    

   تعداد بازدید: 116
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2693    بازدید کنندگان دیروز: 3490    کل بازدید ها : 7,303,803
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد