• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 74
   کد: 187713
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۹/۰۷
   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد در مراسم آغاز عملیات اجرایی ساخت پردیس تئاتر شهر:

   پردیس تئاتر شهر، گامی در جهت شکوفایی استعدادها در مشهد/ بهره‌برداری کامل پردیس تئاتر بالغ‌بر 150 میلیارد تومان هزینه دارد

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهدمقدس گفت: یکی از راهبردهای اساسی شورای پنجم توجه به زمینه‌هایی است که هنرمندان شهر بتوانند از این طریق استعدادهای خود را شکوفا کنند و امیداریم با بهره‌برداری از پردیس تئاتر شهر بتوان گام تاثیرگذاری در جهت رفع کمبودهای زیرساختی شهر و تحقق این راهبرد برداشت.
   پردیس تئاتر شهر، گامی در جهت شکوفایی استعدادها در مشهد/ بهره‌برداری کامل پردیس تئاتر بالغ‌بر 150 میلیارد تومان هزینه دارد

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، احسان اصولی ظهر امروز و در مراسم آغاز عملیات اجرایی ساخت پردیس تئاتر شهر که با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، استاندار خراسان رضوی و جمعی از اعضای شورای شهر مشهد و مدیران شهری برگزار شد، اظهارکرد: بسیار خرسندیم که امروز عملیات اجرایی برای تحقق یکی از وعده‌های شورای پنجم آغاز می‌شود؛ پروژه پردیس تئاتر شهر که بی‌شک پروژه‌ای در مقیاس ملی است.

   اصولی با بیان اینکه یکی از مهمترین ماموریت‌ها و وظایف شورای شهر مشهد و شهرداری را ایجاد فضایی مطلوب و متبوع برای شهروندان می‌دانیم، گفت: این فضا با تقویت، توسعه و کیفیت‌‌افزایی بخش‌ها، صنوف و توده‌هایی که جنبه نخبگانی دارند و تثایرگذار هستندف میتواند محقق شود لذا توجه به نیازهای گروه‌های مرجعی همچون هنرمندان از ابتدای فعالیت مدنظر قرار گرفت و در حوزه های مختلف سعی کردیم نیازها را شناسایی و براساس آنها اقدامات و فعالیتی‌هایی انجام شود.

   وی در ادامه افزود: هنرمندان و بویژه فعالان حوزه تئاتر و هنرهای نمایشی، تاثیر بسزایی بر افکار عمومی و روحیات شهروندان و فضای شهری دارند، هنرمندان و بویژه هنرمندان حوزه نمایشی و تئاتر بوده است.

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد با بیان اینکه در روزهای نخست فعالیت خود نشست‌های تخصصی با جامعه هنرمندان برگزار کردیم، خاطرنشان کرد: مشهد از دیرینه، سابقه و ظرفیت بسیار قوی برخوردار است ولی متاسفانه زیرساخت‌ها و امکانات این حوزه کفاف توانمندی‌ها را نمی‌دهد و باید در جهت تقویت آنها گام برداریم؛ پیرو همین موضوع، ایجاد زیرساخت‌های لازم در دستورکار قرار گرفت و نسبت به اجرای چنین پروژه‌ای برنامه‌ریزی شد.

   اصولی از حساسیت ویژه شورای شهر مشهد و مخصوصا کمیسیون فرهنگی و اجتماعی برای انتخاب بهترین موقعیت مکانی و کیفیت ساخت پروژه سخن گفت و تصریح کرد: گروه‌های تخصصی معماری و هنری در این خصوص ایراد نظر داشتند و طراحی آن نیز از طریق فراخوان منتشر شد و معمارانی از نقاط مختلف کشور و مشهد طرح خود را ارائه کردند.

   وی با بیان اینکه طرح برتر از سوی متخصصان حوزه معماری داوری و انتخاب شد، گفت: طرح منتخب برگرفته از طراحی باغ های ایرانی و براساس هویت ایرانی اسلامی و هویت بومی در شهر مشهد طراحی شده است و زیربنای آن حدود 12000 مترمربع خواهد بود.

   اصولی افزود: سالن اصلی این پروژه 700 نفر ظرفیت دارد، با 5 هزارمترمربع و 3 سالن فرعی نیز با ظرفیت 160 نفر و مجموعا 5 هزار مترمربع در این طرح پیش‌‎بینی شده است.

   وی از اختصاص پارکینگ 10 هزارمترمربعی برای پردیس تئاتر شهر خبرداد و اظهارکرد: در این مجموعه علاوه بر سالن‌های نمایش، کتابخانه، موزه، گالری، فضاهای فراغتی که شهروندان و اهالی هنر بتوانند در آن فضای تعاملی داشته باشند، پیش بینی شده و ضمن حفظ هویت ایرانی و معماری بومی، پیشرفته‌ترین و بهترین تجهیزات مربوط به این پروژه در آن لحاظ شده است.

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد با بیان اینکه در حال حاضر بجز هزینه صدور پروانه و زمین، 95 میلیاردتومان برای این پروژه اعتبار پیش‎‌بینی شده است، گفت: احداث و بهره برداری کامل از پردیس تئاتر شهر بالغ بر 150 میلیاردتومان هزینه دارد.

   اصولی با تاکید بر اینکه فاز نخست این پروژه 520 روز دیگر به بهره‌برداری خواهد رسید، گفت: یکی از راهبردهای اساسی شورای پنجم توجه به زمینه‌هایی است که هنرمندان شهر بتوانند از این طریق استعدادهای خود را شکوفا کنند و 3 اصل کشف، پرورش و حفظ استعدادها را بعنوان بعنوان دستورکار خود قرارداده‌ایم.

   وی در پایان گفت: خیلی از هنرمندان مشهدی به دلیل کمبود امکانات و زیرساخت‌ها این شهر را ترک کرده‌اند، امیدواریم با چنین اقداماتی این نقیصه را جبران کنیم.

   تعداد بازدید: 74
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2629    بازدید کنندگان دیروز: 3490    کل بازدید ها : 7,303,739
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد