• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 174
   کد: 187595
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۹/۰۶
   رئیس کمیسیون خدمات‌شهری و محیط‌زیست شورای شهر مشهدمقدس:

   کاستی‌ سرانه‌های فضای سبز ناشی از برنامه‌ریزی شهری نادرست است/ سرانه فضای سبز منطقه یک، 10 متر کمتر از استانداردهای جهانی

   رئیس کمیسیون خدمات‌شهری و محیط زیست شورای شهر مشهدمقدس با بیان اینکه کمبود سرانه فضای سبز در برخی مناطق شهری ناشی از عدم توجه به آنها در برنامه‌ریزی های شهری است، اظهارکرد: همین موضوع سبب شده بعنوان مثال در منطقه یک شهرداری سرانه‌های فضای سبز، 10 مترمربع کمتر از استانداردهای جهانی باشد.

   کاستی‌ سرانه‌های فضای سبز ناشی از برنامه‌ریزی شهری نادرست است/ سرانه فضای سبز منطقه یک، 10 متر کمتر از استانداردهای جهانی

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، محمد حاجیان‌شهری با بیان اینکه منطقه یک شهرداری مشهد، با توجه به جمعیت ساکن و شرایط بافت منطقه، در حوزه سرانه‌های فضای سبز با کمبود جدی روبروست، اظهارکرد: این مشکل مربوط به دیروز و امروز نیست بلکه این سرانه‌ها در برنامه‌ریزی‌های شهری باید درنظر گرفته می‌‎شد تا امروز سرانه فضای سبز این منطقه 10 مترمربع کمتر از استانداردهای جهانی نباشد.

   حاجیان‌شهری افزود: تامین زمین برای جبران کبود این سرانه، با توجه به قیمت معاملاتی زمین در منطقه یک برای مدیریت شهری و شهرداری بسیار سخت و دشوار است و از سوی دیگر سرمایه‌گذاران نیز تمایلی به سرمایه‌گذاری برای احداث فضای سبز و احداث پارک ندارند.

   رئیس کمیسیون خدمات‌شهری و محیط‌زیست شورای شهر مشهد با بیان اینکه در عین حال نمی‌توان شرایط کنونی را نادیده گرفت و باید تدبیر مناسبی اندیشیده شود، گفت: باتوجه به تعدد ساخت‌وسازهای گروه «ج» و «د» در منطقه یک، شورای پنجم شهر مشهد سعی کرد با مصوبه حمایتی خود، سازندگان را تشویق به احداث باغ‌بام نماید.

   حاجیان‌شهری این مصوبه را مسکنی برای تامین سرانه‌های فضای سبز در نقاط مختلف شهر دانست و افزود: آیین‌نامه مصوبه مذکور در حال بررسی بوده که به زودی تصویب و به شهرداری ابلاغ خواهد شد.
   نایب رئیس کمیته نظارتی شماره سه شورای شهر مشهد در ادامه با اشاره به اینکه منطقه یک به دلیل برخوردار بودن، سهم خوبی در درآمدهای شهرداری مشهد دارد، گفت: بخش زیادی از درآمدهای منطقه باید صرف اصلاح سرانه‌ها شود که و این نگاه در برنامه‌ریزی های سال آینده در برنامه قرار گیرد.

   حاجیان‌شهری از پیش‌بینی 44 میلیاردتومان بودجه عمرانی برای منطقه یک در سال جاری خبرداد و افزود: این اعتبار در مقایسه با سالهای گذشته، چندین برابر رشد داشته است.

   وی خاطرنشان کرد: دو پروژه شاخص در این منطقه، پارکینگ طبقاتی پرستار و سالن چندمنظوره مجد، درحال ساخت است که بهره‌برداری از آنها نقش بسزایی در رفاه حال ساکنان خواهد داشت؛ سالن چندمنظوره مجد در دهه فجر و پارکینگ طبقاتی پرستار نیز در 3 ماه نخست سال آینده افتتاح می‌شود.

    

   تعداد بازدید: 174
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 955    بازدید کنندگان دیروز: 1822    کل بازدید ها : 6,919,973
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد