• چهارشنبه،28 اردیبهشت 1401
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 150
   کد: 11828
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۰/۰۶/۰۵

   رئیس کمیسیون فنی، عمران وطرح ریزی شهری شورای اسلامی شهر مشهد:مشهد نیازمند احداث زائر سراهای ارزان قیمت بیشتری است

   رئیس کمیسیون فنی، عمران وطرح ریزی شهری شورای اسلامی شهر مشهد:مشهد نیازمند احداث زائر سراهای ارزان قیمت بیشتری است

   رئیس کمیسیون فنی، عمران وطرح ریزی شهری شورای اسلامی شهر مشهد گفت: مشهد با توجه به داشتن شرایط ویژه در خصوص افزایش حجم بالای زائران به این شهر نیازمند احداث زائر سراهای ارزان قیمت بیشتری می باشد.

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهدجواد داوود آبادی در گفتگو با خبرنگار پایگاه افزود:با توجه به نامگذاری سال جدید به سال جهاد اقتصادی در جلسات متعددی در کمیسیون های مختلف شورای اسلامی شهر مشهد موضوع احداث اسکان های ارزان قیمت برای یک میلیون زائربحث و تبادل نظرقرار گرفت.

   وی در ادامه خاطر نشان کرد: براساس آمار های به دست آمده مشهد هر ساله پذیرای یک میلیون زائر است که این موضوع  خود نشان دهنده این مطب است، که ایجاد زائر سرا ارزان قیمت در منطقه ثامن جوابگوی این حجم بالای زائر نیست، و باید دراستای افزایش این زائر سراها در پایتخت معنوی ایران تلاش کرد.

    وی گفت: برای ایجاد سازو کارهای مناسب و برنامه ریزی شده برای ساماندهی زائران  بایدبه دنبال تامین اعتبار لازم از طریق مشارکت با بخش خصوصی و خیرین بود.

   وی با بیان اینکه  تاکنون بانک سپهر هشتم برای حل این مساله ورود پیدا کرده است، تصریح کرد: بانک سپهر به دلیل اینکه یک شرکت سرمایه گزاری است و طبق قانون تجارت نمی تواند مستقیما در احداث این زائر سراها اقدام نماید، تنها می تواند از طریق سرمایه گذاری و مشارکت در ساخت این زائر سرا ها اقدام کند. 

   داوودآبادی همچنین در خصوص تامین بودجه لازم برای ایجاد زائر سراهای ارزان قیمت در مشهد پیشنهاد راه اندازی حساب پس انداز ویژه زائر را ارائه داد، و خاطر نشان کرد:سرمایه گذاران وافراد مختلف می توانند از طریق افتتاح حساب در ساخت این زائر سراها شرکت نمایند.

   وی در ادامه در خصوص بازگشایی خیابان های مجد و ارشاد الرضا نیز گفت: شهرداری منطقه 8 در این خصوص پی گیریهای لازم را انجام داده و قرار است در جلسات آینده گزارش های لازم در خصوص بازگشایی این خیابان ها به کمیسیون فنی، عمران وطرح ریزی شهری شورای اسلامی شهر مشهد ارائه شود.

   داوودآبادی در پایان در خصوص حریم شهر مشهد گفت: پی گیری هایی از طریق دفتر ریاست جمهوری و استانداری صورت گرفته و استانداری قول داده هرچه سریعتر در خصوص این بحث اقدامات لازم را انجام دهد، در حال حاضر جلو ساخت و سازهای غیر مجاز گرفته شده است و باید هر چه سریع تر بر اساس طرح های جامع اقدامات لازم برای جلو گیری از این ساخت و سازها صورت بگیرد.

   س/ش 2124

   تعداد بازدید: 150
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2604    بازدید کنندگان دیروز: 3912    کل بازدید ها : 7,646,013
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد