• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 81
   کد: 187330
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس در بازدید از نخستین سمپوزیوم مجسمه‌سازی شهدا و مفاخر مشهدی:

   تحولی بزرگ پیش روی المان‌های سطح شهر/ شهر صاحب المان‌های دائم و ثابت خواهد شد

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهدمقدس گفت: شورای پنجم از ابتدای فعالیت خود سعی کرده به جای ساخت المان‌های موقتی که طی سال‌های اخیر با هزینه‌های بسیار در سطح شهر نصب و پس از مدتی مشخص جمع‌آوری می‌شد، به‌ سمت المان‌ها و نمادهای ثابت و دائمی حرکت کند‌ که خوشبختانه بخش زیادی از این رویکرد توسط سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد و خانه هنرمندان محقق شده و پیش رفته است.
   تحولی بزرگ پیش روی المان‌های سطح شهر/ شهر صاحب المان‌های دائم و ثابت خواهد شد

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، احسان اصولی در حاشیه بازدید رئیس شورای شهر مشهد و اعضای کمیسیون فرهنگی و اجتماعی از اولین سمپوزیوم مجسمه‌سازی شهدا و مفاخر مشهد به گفتگو با خبرنگاران پرداخت و اظهارکرد: با بررسی‌های انجام شده در سال ۹۷ مشخص شد که مشهدمقدس از حیث برخورداری از المان‌های دائم و ثابت جزو فقیرترین شهرها در بین‌ کلانشهرهای کشور است.

   وی در ادامه افزود: بر همین اساس در اعتبارات مصوب سال ۹۸ ردیف مشخصی برای ساخت المان‌های ثابت، نقوش برجسته و ... که در فضای مبلمان شهری می‌تواند سیمای شهر را بانشاط کند، درنظر گرفته شده است.

   اصولی با بیان اینکه سالهاست نتوانسته‌ایم اثری ماندگار و نماد ثابتی در سطح شهر خلق کنیم، گفت: آخرین این آثار مربوط به حدود ۵۰ سال قبل است و لذا شهرداری مشهد و خانه هنرمندان براساس تاکیدات شورای شهر و کمیسیون فرهنگی و اجتماعی از هنرمندان کشوری در رویدادهای مختلف دعوت بعمل آورده‌اند‌.

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد در ادامه تشریح سیاست‌های تبیینی شورا پیرامون ساخت المان‌های دائم سطح شهر، خاطرنشان کرد: شورای پنجم از ابتدای فعالیت خود سعی کرده به جای ساخت المان‌های موقتی که طی سال‌های اخیر با هزینه‌های بسیار در سطح شهر نصب و پس از مدتی مشخص جمع‌آوری می‌شد، به‌ سمت المان‌ها و نمادهای ثابت و دائمی حرکت کند‌ که خوشبختانه بخش زیادی از این رویکرد توسط سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد و خانه هنرمندان محقق شده و پیش رفته است.

   اصولی گفت: امیدواریم در سال‌های پیش روی شورای پنجم شاهد تحول بزرگی در این بخش باشیم و شهر مشهد از فقیرترین شهرها در حوزه المان به غنی‌ترین و پربارترین شهرهای کشور تبدیل شود.

   وی با بیان اینکه در حوزه نقوش برجسته برای بدنه کالبدی شهر که رنگ شهر را عوض می‌کنند، استفاده از کاشی شکسته، نقش‌های سفالی و ... به زودی رونمایی خواهد شد، اظهارکرد: مجسمه‌هایی که در این سمپوزیوم ساخته می‌شوند، با توجه به اینکه عمدتا در سطح شهر خیابان، معبر، میدان و یا بنا و فرهنگسرایی به نام آنها نامگذاری شده است، در همان نقطه نصب خواهد شد‌. 

   تعداد بازدید: 81
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2865    بازدید کنندگان دیروز: 3490    کل بازدید ها : 7,303,975
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد