• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 167
   کد: 11778
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۰/۰۱/۲۵

   خانه ملک یک مکان تاریخی برای همه شهروندان است

   خانه ملک یک مکان تاریخی برای همه شهروندان است

    اعضاکمیسیون فرهنگی‌واجتماعی شورای‌اسلامی‌شهرمشهد،مخالفت خود را با واگذاری خانه ملک به شورای عالی ایرانیان مقیم خارج از کشور توسط سازمان میراث فرهنگی استانخراسان رضوی اعلام کردند. 

   به گزارش پایگاه‌اطلاع‌رسانی‌شورای‌اسلامی‌شهرمشهد ،رئیس‌کمیسیون‌فرهنگی‌واجتماعی‌شورای اسلامی‌شهر در جلسه این هفته کمیسیون گفت :میراث فرهنگی قراردادی با شهرداری دارد تا بتواند مکان‌های تاریخی را مرمت کند،لذا از شهرداری خواسته می شود علاوه برجلوگیری از واگذاری اقدام به خریدخانه‌ملک کند تادر جهت ایجاد آن به موزه مردمی ویا مجتمع فرهنگی در این مکان اقدام شود.

   غلامرضا بصیری پور این مکان تاریخی را متعلق به همه مردم دانست‌‌‌‌‌ و تصریح کرد:سازمان میراث فرهنگی باید به دنبال مکانی دیگر برای دفترشورای عالی ایرانیان مقیم خارج از کشور باشد.

   تعیین ساختار معاونت فرهنگی واجتماعی

   وی در ادامه به لایحه شهرداری در خصوص تعیین ساختار معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد اشاره و افزود:بر اساس این لایحه دو مدیریت مطالعات وبرنامه ریزی امورفرهنگی‌واجتماعی ومدیریت نظارت وارزیابی فرهنگی واجتماعی برای این معاونت در نظر گرفته شده است.

   دراین جلسه همچنین بنابر پیشنهاد فاطمه غیور عضوکمیسیون فرهنگی واجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد یک کارشناس مسئول اموربانوان‌و دوکارشناس زیر مجموعه آن نیز در مدیریت مطالعات و برنامه‌ریزی امورفرهنگی‌واجتماعی تعیین شد .

   ارائه گزارش مرکز تحقیقات ریحانه النبی در کمیسیون فرهنگی واجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد

   حجت الاسلام حسین مشهدی مسئول مرکز تحقیقات ریحانهالنبی به ارائه گزارش در خصوص اجرای طرح عفاف وحجاب در14 مدرسه ابتدایی دخترانه سطح شهر و آموزش دو هزارهشت دانش آموز این مر کز پرداخت وگفت :برگزاری کلاس های آموزشی برای بانوان وارائه کارت تشویق به دختران محجبه از جمله دیگر فعالیت‌های این مرکز در زمینه گسترش فرهنگ عفاف‌وحجاب در مشهد است. وی خاطر نشان کرد :امیدواریم با حمایت شورای اسلامی شهر مشهد ،شهرداری وسایر سازمان‌های متولی امر فرهنگی، این طرح درمیان تمام مقاطع تحصیلی دخترانه‌ودانشگاه‌های مشهداجرا شود.

   جواد داوودآبادی دیگر عضو کمیسیون فرهنگی‌واجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد باتوجه به اهمیت مساله گسترش فرهنگ حجاب وعفاف در جامعه پیگیری این امر در غالب تبلیغات محیطی وحمایت ازمراکز مرتبط با موضوع حجاب در راستای آموزش شهروندی به معاونت فرهنگی واجتماعی شهرداری یادآوری کرد. اعضا در این خصوص مقرر نمودند، رسیدگی به در خواست مرکز ریحانه النبی پس ازبررسی کارشناسی توسط معاونت فرهنگی واجتماعی شهرداری مشهدانجام  بپذیرد.

   شهرکی

   تعداد بازدید: 167
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2816    بازدید کنندگان دیروز: 3490    کل بازدید ها : 7,303,926
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد