• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 108
   کد: 187164
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۸/۲۹
   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهدمقدس در نخستین جلسه مجمع عمومی خانه ادبیات مشهد:

   زبان و ادبیات فارسی یکی از مزیت‌های فرهنگی مشهد است/ خانه ادبیات، بستری برای فعالیت اهالی ادب و فرهنگ

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهدمقدس گفت: یکی از مزیت‌های فرهنگی شهر مشهد، زبان و ادبیات فارسی است و خانه ادبیات به‌دنبال رشد و شکوفایی این مزیت در مشهد و در سطح ملی است.
   زبان و ادبیات فارسی یکی از مزیت‌های فرهنگی مشهد است/ خانه ادبیات، بستری برای فعالیت اهالی ادب و فرهنگ

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، احسان اصولی در نخستین جلسه مجمع عمومی خانه ادبیات مشهد به تشریح فلسفه شکل‌دهی خانه هنرمندان و خانه ادبیات که ذیل آن شکل گرفته است، پرداخت و اظهارکرد: با شکلگیری خانه ادبیات به‌دنبال این هستیم که در مجموعه مدیریت شهری فضایی فراهم شود که حوزه شعر، داستان و ادبیات فارسی در شهر مشهد مجال و بستری برای ساماندهی فعالیت‌های خود داشته باشد.
   وی در ادامه تاکید کرد: خانه ادبیات بنا نیست مختص به یک نهاد و یا مجموعه فکری و اداری و تشکیلاتی همچون شهرداری قرار گیرد.
   اصولی با بیان اینکه یکی از مزیت‌های حوزه فرهنگی ما، زبان و ادبیات فارسی است، گفت: خانه ادبیات به‌دنبال رشد و شکوفایی این مزیت است و باید محفلی باشد که در گوشه به گوشه شهر، فعالان ادبیات فارسی از آن بهره‌ببرند و از طریق آن صدای رساتر و موثرتری به گوش استفاده‌کنندگان و علاقه‌مندان ادبیات در مشهد برسد؛ در کنار این مهم، در سطح ملی نیز تاثیرگذاری خوبی داشته باشیم.
   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد خاطرنشان کرد: تلاش سازمان فرهنگی و اجتماعی و تمامی مدیران و مسئولان این حوزه بر این بوده که تمام بخش‌های اثرگذار را مدنظر قرار دهند و بستری مهیا شود که همه فعالان حوزه ادبیات شهر بتوانند از این فرصت ایجاد شده به بهترین شکل بهره‌مند شوند.
   اصولی گفت: خانه ادبیات به مثابه تالاری است که براساس چارچوبی مشخص و تعریف شده پذیرای اهالی ادب و فرهنگ خواهد بود و از فعالان این عرصه حمایت می‌کند.
   وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم خانه ادبیات مشهد منشاء خیر و برکت برای شهر امام‌مهربانی‌ها باشد و آنچه که شکل گرفته بتواند تاثیر خود را بر این مزیت هویتی و فرهنگی ما در شهر مشهد بگذارد.

    

    

   تعداد بازدید: 108
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2899    بازدید کنندگان دیروز: 3490    کل بازدید ها : 7,304,009
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد