• چهارشنبه،17 آذر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 143
   کد: 11693
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۸۸/۱۲/۱۸

   نطق دکتر خواجی در مورد پروژه‌های سرمایه‌گذاری، کال چهل بازه، روزنامه خراسان، تبلیغات شهرداری ومعاونت فرهنگی

   نطق دکتر خواجی در مورد پروژه‌های سرمایه‌گذاری، کال چهل بازه، روزنامه خراسان، تبلیغات شهرداری ومعاونت فرهنگی

   متن کامل نطق دکتر خواجی:
   1- با تو جه به نشست موفق فرصت های سرمایه گذاری که با تلاش های مکرر و پیگیری کمیسیون مشارکتهای کلان اقتصادی و اجرای خوب شهرداری صورت گرفت نکاتی چند برای استمرار و تحول بیشتر ارائه می گردد:
   الف: با وجود تاکیدات مکرر طی جلسات و نطق پیش از دستور و صحبت های انجام شده با مدیران مناطق نیمه برخوردار متاسفانه این مناطق فعالیت قابل قبولی نداشتند وجای تامل است که روشن شودچرا مناطق 3و4و5و6 یا پروژه ای ارائه ندادند و یا بسیار کم رنگ ظاهر شدند.
   ب:تمام تلاش ها ، برقراری ارتباط حسنه و جذب سرمایه گذار برای پیشرفت شهرو رفاه حال مردم و رشد وتوسعه متوازن وکاهش فاصله طبقاتی در شهر است و شیب حمایت از محرومین و توزیع عادلانه امکانات در شهر از اهداف تلاشهای ماست .
   ج: دبیرخانه دومین نشست فرصتهای سرمایه گذاری باید از هم اکنون فعالیت را آغاز و تاریخ مشخصی را اعلام نماید. پیشنهاد می شود از هم اکنون کمیته ویژه سرمایه گذاری در مناطق نیمه برخوردار تشکیل تا در نمایشگاه بعدی شاهد ارائه پروژه های بیشتری از این مناطق باشیم.
   د:البته طبق مصوبه شورا سرمایه گذاری در هر کجای شهر که صورت گیرد 70 درصد تحصیل درآمد آن در مناطق نیمه برخوردار و محروم برای پروژه های آن مناطق تعریف خواهد شد.لذا از هم اکنون شهرداری های مناطق نیمه برخوردار باید برای آن هفتاد درصد پروژه تعریف نمایند.
   ه: عمده پروژه های سرمایه گذاری صرفا تجاری- مسکونی بوده و پروژه های تفریحی بسیار اندک و این نقیصه در نشست بعدی جبران شود.
   2- تلاشهای خوبی در آماده سازی کال چهل بازه صورت گرفته و امیدوارم به زودی این طرح در کمیته مربوطه تصویب شود.طراحی استخرهای وسیع متصل به هم و رودخانه مانندی در این کال چهره شهر مشهد را کاملا دگرگون میکند.شایسته است پروژه های تکمیلی و تفریحی و تجاری این پروژه نیز حتما در نشست بعدی با سرمایه گذاران آماده و ارائه گردد.
   3- طرح جامع و طرح تفصیلی لازم است در اوایل سال آینده جهت تصویب ارائه شود. به خصوص طرح تفصیلی که همزمان در حال تهیه است قرار است تا اواخر تابستان سال 89 به مرحله اجرا برسد در این صورت تکلیف تراکم های مناطق و تغییرات مشخص خواهد شد.
   4- قراردادهایی مثل پروژه مجد و انبوه سازان هشتم خاتمه یافته است و نیاز به متمم و قرار داد جدیدی است که با ید در کمیسیون مشارکتها و شورای شهر تصویب گردد.
   5- در مورد قطار شهری خبرهای خوشی حاکی از رسیدن واگنها تا اوایل تابستان سال89 است ولی استدعا داریم که نسبت به انتخاب سنجیده مدیر عامل قطار شهری اقدام عاجل صورت گیردتا شهروندان هم خیالشان راحت باشد.
   6- طرح اسفاده از دوچرخه درفروردین سال جاری مطرح و مشکل آن تامین مالی عنوان شد ،شهرداری قول داد که حتی اگر شده قرض میکنیم اما آن را تا آخر امسال راه می اندازیم که هنوز به انجام نرسیده است.
   7-قرار داد هایی در مناطق منعقد شده که برای کارگزاری، درصدی از حجم یک پروژه سرمایه گذاری در نظر گرفته شده است. در این خصوص باید عرض نمایم وقتی نشست فرصتهای سرمایه گذاری برگزار کرده ایم نیازچندانی به پرداخت این هزینه های اضافی نیست.

   وی همچنین به روزنامه خراسان و معاونت فرهنگی شهرداری اشاره کرد و اظهار داشت:به مسئولان ارگان‌های یاد شده اعلام می کنیم بهتر است که رفتارشان را تغییر دهند،ضمن اینکه برخی مسائل مربوط به قرار دادهای معاونت فرهنگی شهرداری را در جلسات سال آینده شورا مطرح می کنم.
   وی تاکید کرد: همان طور که روابط عمومی شهرداری در خصوص کارهایی که این نهاد انجام می دهد، تبلیغات می کند،باید به مردم در خصوص وظایفی که به عهده دارد و انجام نمی‌دهد، نیز پاسخ دهد.
   خواجی اضافه کرد: پس از ماه ‌ها تاخیر در افتتاح پل نوغان ، روابط عمومی شهرداری این روزها در سطح معابر تابلوهای مربوط به افتتاح آن را نصب کرده است که فکر می کنم باید در انجام تبلیغات تعادل را حفظ کرد.

   تعداد بازدید: 143
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 236    بازدید کنندگان دیروز: 3168    کل بازدید ها : 7,147,682
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد