• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 168
   کد: 187103
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۸/۲۸
   رئیس کمیسیون خدمات‌شهری و محیط‌زیست شورای شهر مشهدمقدس در مراسم آغاز عملیات اجرایی ساماندهی کشف‌رود:

   کشف‌رود، دومین معضل شاخص زیست‌محیطی مشهد است

   رئیس کمیسیون خدمات‌شهری و محیط‌زیست شورای شهر مشهدمقدس گفت: پس از آلودگی هوا، کشف‌رود را میتوان بزرگترین معضل زیست‌محیطی مشهد دانست و لذا شهرداری مشهد، با تاکیدات اعضای شورای شهر، علی‌رغم اینکه مسئولیت قانونی در حریم شهر ندارد، وارد عرصه شده چراکه خود را خادم مردم و مناطق حاشیه‌ای می‌داند.
   کشف‌رود، دومین معضل شاخص زیست‌محیطی مشهد است

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، محمدحاجیان شهری، صبح امروز و در مراسم آغاز عملیات اجرایی، ساماندهی و احیای کشف‌رود که با حضور استاندار، رئیس و جمعی از اعضای شورای شهر مشهد و مدیران استانی و شهری برگزار شد، اظهارکرد: پس از آلودگی هوا، کشف‌رود را میتوان بزرگترین معضل زیست‌محیطی مشهد دانست.

   وی با بیان اینکه کشف‌رود در طول تاریخ یکی از منابع تامین‌کننده آب برای مصارف کشاورزی، دامداری و ساکنان روستاهای مجاور بوده است، گفت: توسعه شهر مشهد و ورود فاضلاب های صنعتی و شهری به این رودخانه باعث شده یکی از بزرگترین معضلات زیست محیطی در اطراف شهر شکل گیرد.

   حاجیان‌شهری خاطرنشان کرد: در دو دهه اخیر، مدیریت شهری مشهد به صورت پراکنده کارهای خوبی برای احیا و ساماندهی این رودخانه انجام داده ولی تاکنون این اقدامات منجر خروجی ملموسی برای ساکنان محدوده نشده است.

   وی با تقدیر از پیگیری‌های استاندار محترم طی یک ماه اخیر برای ساماندهی کشف‌رود، افزود: اکنون شاهدیم که تمام دستگاه های اجرایی دخیل در حوزه کشف‌رود اختیارات خود را به شهرداری واگذار کرده‌اند؛ شهرداری مشهد، علی‌رغم اینکه مسئولیت قانونی در حریم شهر ندارد، با توجه اینکه خود را خدمتگذار مردم و این مناطق می‌داند، وارد عرصه شده است.

   حاجیان‌شهری از اتفاق نظر اعضای شورای پنجم شهر مشهد برای ساماندهی کشف‌رود خبرداد و گفت: ما بر این باوریم که خدمات‌دهی به مردم مناطق کم‌برخوردار باید انجام شود و مسائل زیست محیطی نیز در این محدوده بهبود یابد.

   رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای شهر مشهد خاطرنشان کرد: براساس همین رویکرد و نگاه، شورای شهر مشهد با این تصمیم شهردار در کلیت موافقت کرد و امیدواریم این اقدام بتواند در کوتاه مدت جزو افتخارات مدیریت شهری در این دوره زمانی قرارگیرد و امیدواریم روز به روز شاهد برخورداری مردم از اقدام بزرگ باشیم.

   تعداد بازدید: 168
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 762    بازدید کنندگان دیروز: 1822    کل بازدید ها : 6,919,780
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد