• پنج شنبه،05 خرداد 1401
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 146
   کد: 11505
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۰/۰۷/۱۲

   حمایت اعضای کمیسیون فرهنگی واجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد از کلیه فعالیت های قرآنی مناطق مختلف شهرداری

   حمایت اعضای کمیسیون فرهنگی واجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد از کلیه فعالیت های قرآنی مناطق مختلف شهرداری

   در یکصد وهفتادو دومین جلسه کمیسیون فرهنگی واجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد اعضای این کمیسیون برگسترش فعالیت های قرآنی در مناطق مختلف شهرداری مشهد تاکید کردند.

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد در ابتدای این نشست حجت اسلام ایلخانی به ارائه گزارش از فعالیت موسسه ریحانه النبی در زمینه حجاب پرداخت.

   وی بابیان اینکه باید فکر حجاب در میان دختران ماشکل بگیرد افزود:این موسسه در راستای نهادینه شدن ارزش حجاب در میان دانش آموزان دختر تاکنون فعالیت های موثری در زمینه گسترش حجاب انجام داده است که می توان به راهپیمایی دختران هفت تا چهارده سال در بولوار سجادبر علیه بد حجابی، برگزاری کلاس های مشاوره ای حجاب در مدارس دخترانه و آموزش مربیان تربیتی در زمینه گسترش حجاب در میان دانش آموزان دختر از دیگر فعالیت های صورت گرفته در این زمینه است.

   وی خاطر نشان کرد:باید شرایطی فراهم کرد که دختران محجبه تکریم شده و ازمحجوریت در برخی از محیط ها جامعه دور شوند.

   داوود آبادی عضو کمیسیون فرهنگی واجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد نیز با اشاره به اینکه می توان از طریق ایجاد قرارگاه پایداری حجاب در مشهد را از این شهر به عنوان محور گسترش فرهنگ حجاب یاد کرد. بصیری پور رئیس کمیسیون فرهنگی واجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد ورود شهرداری مشهد به برخی از زمینه های فرهنگی نظیر دفاع مقدس را موجب رونق و تقویت این موضوعات در میان شهروندان دانست و تصریح کرد:حمایت معاونت فرهنگی واجتماعی شهرداری مشهد ازاین طرح می تواند به عنوان پشتوانه ی مطلوب در زمینه گسترش فرهنگ حجاب به شمار آید.

   فاطمه غیور دیگر عضو این کمیسیون بر گسترش فرهنگ حجاب درمیان میان مربیان ومعلمان مدارس تاکید کرد واظهار داشت:معلمان تاثیر گذاری خاصی درارائه مفاهیم ارزشی ومهم در میان دانش آموزان دارند.

   دستور کار دیگر کمیسیون در خصوص تهاتر مبلغ صد میلیون تومان به مجتمع خانه فرهنگ قرآنی بود که اعضا با توجه به اهمیت موضوع گسترش فرهنگ قرْآنی در میان جوانان با این موضوع موافقت کردند.

   در ادامه اعضای کمیسیون فرهنگی واجتماعی با توجه به اهمیت موضوع حجاب بر بررسی راه کارهای اجرایی نمودن طرح موسسه ریحانته النبی از سوی معاونت فرهنگی واجتماعی تا کید کردند.

   درادامه این جلسه علی اکبر اعصارنیا مدیر سازمان فرهنگی وتفریحی شهرداری مشهد ویژه برنامه های هفته کرامت را شامل توزیع بروشرها وکتابچه هایی از احادیث و روایت های حضرت رضا(ع) در مدارس، مراکز فرهنگی، مساجد، اجرای برنامه فرهنگی متناسب با این هفته در مدارس و بوستان های سطح شهر، برگزاری جشن های میلاد در بوستان ها بعد از نماز مغرب وعشا دانست واظهار داشت: نصب الوان های پارچه ای، نمادهای مرتبط با موضوع میلاد حضرت رضا، در اختیار قراردادن اتوبوس های رایگان برای نمازگران مساجدی که بعد از نماز صبح برای زیارت نمازگراران را به حرم می برند از دیگر برنامه های معاونت فرهنگی واجتماعی شهرداری مشهد در زمینه گرامیداشت دهه کرامت محسوب می شود.

   اعصار نیا همچنین از افتتاح پنج فرهنگسرای موضوعی به مناسبت ایام میلاد حضرت رضا(ع) خبر دادو افزود:این فرهنگسراها شامل فرهنگسرای زیارت، رسانه، انقلاب، نجوم و فناوری می باشد. در ادامه جلسه احراری مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس در خصوص بررسی آئین نامه بهره برداری از قطعه اصحاب شهداگفت: دستور العمل اجرایی اختصاص قسمتی از فضای بهشت رضا به اصحاب رسانه در دور دوم شورای اسلامی شهر مشهد داده شد که با توجه به نبود اعتبارمناسب این موضوع اجرایی نشد و درحال حاضر باتوجه به نزدیکی دومین سالگرد شهدای وحدت انتظار می رود این موضوع به شکل ویژه مورد بررسی قرار بگیرد.

   در این راستا اعضای کمیسیون فرهنگی واجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد تصمیم گرفتند، تا علی اضغر شمقدری یکی از اعضای کمیسیون به نمایندگی از سایر اعضا مراحل آئین نامه بهره برداری از قطعه اصحاب شهدا رامورد بررسی قرار داده و نتایج آن را به کمیسیون گزارش کند.

   در پایان این نشست طاهری پور شهردارمنطقه 11 به ارائه گزارش وپخش کلیپی در خصوص برنامه های قرآنی برگزار شده ویژه ماه مبارک رمضان در بوستان های بزرگ منطقه پرداخت و تاکید کرد:استقبال 15 هزار نفری مردم در مراسم شبهای قدر در بوستان ملت و در مراسم قرائت دست جمعی قرآن از مهم ترین دست آوردهای این برنامه ها ست. درادامه اعضای کمیسیون مقرر کردنددرراستای آموزش تلاوت قرآن دربوستان های منطقه این مراسم در جمعه هر هفته با بودجه معادل پنج میلیون ریال انجام شود.س/ش2159

   تعداد بازدید: 146
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 1786    بازدید کنندگان دیروز: 2483    کل بازدید ها : 7,721,515
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد