• پنج شنبه،05 خرداد 1401
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 117
   کد: 11502
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۰/۰۶/۳۰

   رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر مشهد :پدیده بازتابش در مشهد روبه افزایش است

   رئیس کمیسون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر مشهد گفت: پیگیری و تحقیق پیرامون پدیده بازتابش در شهرها می تواند اثرات منفی این پدیده را تا حدودی کاهش دهد.

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورا اسلامی شهر مشهد در پنجاه و هشتمین جلسه کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست فاطمه غیور به ارائه گزارشی در خصوص عوامل موثر در افزایش پدیده سپیدایی «Albedo» در شهر پرداخت.

   وی ئر در ادامه گفت: این طرح با نام پژوهش بازتابش در شهرها می باشد و به بررسی تاثیر پدیده بازتابش در شهرها و بررسی کاهش اثرات منفی بازتابش که بر اثر ساخته های دست انسان بوجود می آید می پردازد.

   وی در ادامه افزود: در بررسی های صورت گرفته برای اینکه ساختمانهایی ساخته شود که در بحث بازتابش اثرات منفی کمتری داشته باشد باید از مصالحی استفاده شود که فاکتورهای مقاومت مصالح، زیبایی، قابل بازیافت بودن و پیوستگی و تداوم در نمای شهری را دارا باشد.

   غیور در ادامه با اشاره به این مطلب که طرح «Albed»باعث کاهش میزان شدت تابش در شهرها می شود تصریح کرد: این طرح می تواند میزان گرمای شهر را نیز تا حدودی کاهش می دهد.

   کمال سرویها عضو کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر مشهد در این خصوص گفت: باید فهرستی از اثرات منفی و مثبت بازتابش در شهر و تاثیرات آن بر افراد تهیه شود تا به این ترتیب حساسیت بیشتری از این موضوع برای مسئولان ایجاد شود و بررسی هایی صورت گیرد که چه مقدار زمان و بودجه برای اجرای این طرح نیاز است.

   در ادامه کمیسیون قربانی مدیر عامل سازمان میادین میوه و تربار و ساماندهی مشاغل شهری به ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در خصوص ساماندهی مشاغل شهری پرداخت.

   وی مشارکت با شرکت های دارای پروژه پیشرفت فیزیکی مطلوب، پی گیری خاص موضوع استانداردسازی صنوف برخی اتحادیه ها، مکاتبه با شهرداری های مناطق و حساسیت زایی آنها جهت پیگیری امر ساماندهی و تعیین رابطین ساماندهی در هر منطقه، پیگیری خاص پروژه بساروج و .... را از اقدامات انجام شده این سازمان از ابتدای سال 90 خواند.

   وی در خصوص شناسایی نقاط بحرانی از منظر مشاغل مزاحم و آلاینده در کل سطح شهر گفت: هفت منطقه بلوار هدایت، خیابان فرهاد، بلوار شهید نامجو، خیابان رسالت، خیابان کوشش، آزادشهر، بلوار معلم و خین عرب به عنوان مناطق بحرانی شهر انتخاب و با هماهنگی معاونت خدمات شهری و نهاد مطالعات جهت ساماندهی آنها اقدام شد.

   وی در ادامه این مطلب گفت: در این خصوص از 19 مشاور دارای گرید شهرسازی و مورد تایید معاونت برنامه ریزی استانداری و همچنین نهاد مطالعات استعلام به عمل آمد که رد هفته جاری کمیسیون معاولات و کمیته نظارت مطالعاتی مذکور جهت بررسی مطالعات تشکیل جلسه داد و نسبت به انتخاب مشاور و عقد قرارداد منعقد شده اقدام گردید.

   در ادامه کمیسیون غیور در خصوص واگذاری غرفه های بازار گلستان به بازار کیف و کفش گفت: هیئت مدیره بازار پیشنهاد داده اند که با یکسری صنوف دیگر رایزنی صورت گیرد و بعد از جمع بندی ها و بررسی های صورت گرفته در خصوص اینکه بازار به کدام صنف واگذار شود تصمیم گیری شود.

   مهرورز عضو کمیسیون شهری در پایان خاطر نشان کرد: بهتر است این بازار در اختیار بانوان تولید کننده محصولات خانگی قرار گیرد تا بانوانی که محصولات خانگی تولید می کنند در این بازار به عرضه محصولات خود بپردازند، ما می توانید محصولات را یکجا از آنان خریداری می کنیم و به فروش عام بر رسانیم تا بدین طریق بانوان مجبور به حضور در بساطی ها و فروش مستقیم محصولات خود به مردم نباشند.م/ن 2145

   تعداد بازدید: 117
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 876    بازدید کنندگان دیروز: 2483    کل بازدید ها : 7,720,605
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد