• پنج شنبه،29 مهر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 89
   کد: 186590
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
   رئیس کمیسیون اقتصادی و سرمایه‌گذاری شورای شهر مشهدمقدس:

   تعامل سازمان‌های «بازآفرینی» و «اجتماعی، فرهنگی» باید تنگاتنگ باشد

   رئیس کمیسیون اقتصادی و سرمایه‌گذاری شورای شهر مشهدمقدس با تاکید بر لزوم ایجاد تعاملی تنگاتنگ بین سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری و سازمان بازآفرینی، گفت: حوزه فرهنگی باید یکی از پشتیبان‌های اصلی سازمان بازآفرینی باشد و ارتباطی دوسویه بین آنها شکل گیرد.
   تعامل سازمان‌های «بازآفرینی» و «اجتماعی، فرهنگی» باید تنگاتنگ باشد

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، احمد نوروزی در گفتگویی با اشاره اهمیت انجام اقدامات فرهنگی در فرآیندهای بازآفرینی، اظهارکرد: مقوله بازآفرینی از نگاه صاحب‌نظران پیش از اینکه یک فعالیت عمرانی، اقتصادی و نوسازی باشد، مسئله‌ای اجتماعی است و اگر در رویکردهای بازآفرینی به مسائل فرهنگی و اجتماعی توجه نشود، توفیق آنچنانی نصیب ما نخواهد شد.

   نوروزی با تاکید بر اینکه مردم در بازآفرینی نقش اصلی را ایفا می‌کنند، گفت: نکته کلیدی برای حضور پررنگ مردم، آگاهی آنها نسبت به نقش و توانمندی‌های خود برای تغییر شرایط محل سکونتشان، انجام کار فرهنگی و اجتماعی در محلات هدف بازآفرینی است؛ با ایجاد حس تعلق خاطر شهروندی در این محلات و عزم آنان بر تغییر وضعیت میتوان هر اقدام غیرممکنی را ممکن کرد.

   وی در ادامه گفت: برخی از بافت های محلات بازآفرینی منسجم و دارای هویت نیستند و احساس تعلق ساکنین اندک است ولی درصورتیکه شهروندان به ایفای نقش بپردازند و احساس هویت کنند، خود برای بهبود محیط زندگی ایفای نقش خواهند کرد.

   رئیس کمیسیون اقتصادی و سرمایه‌گذاری شورای شهر مشهدمقدس با تاکید بر لزوم ایجاد تعاملی تنگاتنگ بین سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری و سازمان بازآفرینی، افزود: حوزه فرهنگی باید یکی از پشتیبان‌های اصلی بازآفرینی باشد.

   نوروزی خاطرنشان کرد: در مصوباتی که برای شوراهای اجتماعی محلات و سازمان بازآفرینی داشتیم، تاکید شده از موازی‌کاری پرهیز شود و در محلاتی که دفاتر تسهیلگری مستقر شده‌اند، سازمان اجتماعی و فرهنگی و سازمان بازآفرینی باید از طریق تسهیلگران به ایفای نقش بپردازند.
    

   تعداد بازدید: 89
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2327    بازدید کنندگان دیروز: 2054    کل بازدید ها : 7,006,394
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد