• پنج شنبه،11 آذر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 120
   کد: 11389
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۱/۰۵/۱۱

   د رکمیسون فرهنگی و اجتماعی شورا مطرح شد:المانهای قرآنی در سطح شهر افزایش می یابد

   د رکمیسون فرهنگی و اجتماعی شورا مطرح شد:المانهای قرآنی در سطح شهر افزایش می یابد

   اعضای کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد دردویست و پنجمین جلسه ی این کمیسیون، بر ایجاد و افزایش المان های قرآنی در پایتخت معنوی ایران تأکید کردند .

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورا ی اسلامی شهر مشهد رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا دراین باره گفت: علی رغم اینکه قرآن محور زندگی بشر است تنها 5 درصد خروجی فعالیت های قرآنی در جامعه، مورد استفاده قرار می گیرد.

   در ادامه حجه الاسلام زارع، رئیس دانشگاه تربیت مدرس قرآن مشهد نیز در این خصوص اظهار کرد: با توجه به تاکید زیاد رهبری در زمینه ی بحث قرآن و تربیت قاریان قرآنی باید دست به دست هم دهیم و تمام شهر را مملو از نشانه های قرآنی کنیم.

   وی همچنین به ایجاد محلی تحت عنوان دروازه قرآن در پایتخت معنوی اشاره کردو گفت:با ایجاد طرح هایی اینچنینی می توانیم در راستای ترویج فرهنگ قرآنی قدم بر داریم. 

   در ادامه این بحث شادکام، معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد بیان کرد: در حال حاضر در شهر فعالیت های فرهنگی، معنوی نظیر نصب بنر آیات و روایات در 150 اتوبوس، ترجمه آیات با عنوان شهروندان شهر بهشت و برگزاری مسابقات قرآنی با صدا و سیما و ..انجام شده است.

   وی خاطر نشان کرد: در سال 90 بیش از 80 المان در سطح شهر نصب شد که نیمی از آنها، المانهای مذهبی و معنوی بود. جواد داوودآبادی، عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی نیز ضمن ابراز خرسندی از پیگیری جامعه قرآنی مشهددراین رابطه گفت: از آنجا که جامعه ما جامعه ای پویا است بایستی با نگرشی عمیق نسبت به تفسیر آیات سیاسی قرآن از طریق کمیته های راهبردی اقدام کنیم. در ادامه فاطمه غیور، دیگر عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی با بیان اینکه هنر نشأت گرفته از فکر و ایده افراد است، تصریح کرد: باید بررسی شود چرا این موضوع درآثار همه هنر مندان دیده نمی شود .

   غلامرضا بصیری پور در ادامه موضوع با تاکید بر اینکه موضو عات فرهنگی و قرآنی می تواند در قالب فکر و اندیشه نمود پیدا کند، افزود: باید نمادهایی در شهر ایجاد شود که مارا به سمت موضوعات قرآنی سوق دهد.

   درادامه کمیسیون مقرر کرد، جامعه قاریان طرح ها و برنامه های خود در خصوص المانهای قرآنی را به کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا ارائه دهد. ارائه گزارش پیرامون عملکرد حوزه گردشگری و زائران دیگر دستور کاری بود که مدیر امور فرهنگی و گردشگری شهرداری مشهد در خصوص خدمات پذیرش در واحدهای اقامتی رسمی گفت: این طرح در حال حاضر در 4نقطه ی پایانه مسافربری، راه آهن، محور ورودی قوچان و محور ورودی نیشابور در حال اجرا می باشد.

   وی به آماده سازی 21 پایگاه راهنمای زائر در راستای اجرای طرح مورد نظر، راه اندازی تلفن 6 رقمی با هدف دسترسی آسان تر زائران به اطلاعات ضروری، اشاره و بیان کرد:اجرای مانور خدمت، تولید محصولات اطلاع رسانی، اجرای طرح آموزشی ویژه رانندگان تاکسی در پایانه مسافربری، راه آهن، فرودگاه و راهنمایان ستاد راهنمای زائر و نیز راه اندازی موزه ی مردم شناسی با گرایش البسه در خانه ملک ازدیگر اقدامات این مدیریت است. دستور کار دیگر کمیسیون به بررسی لایحه شهرداری مشهد در ارتباط با بهای خدمات استفاده از اماکن و فضاهای عمومی ورزشی اختصاص داشت که اعضاء‌به این دستو رکار نیز رای مثبت دادند.م/ن 311039

   تعداد بازدید: 120
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 291    بازدید کنندگان دیروز: 2837    کل بازدید ها : 7,132,452
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد