• چهارشنبه،10 آذر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 119
   کد: 11384
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۱/۰۵/۰۴

   در صورت تصویب شورای اسلامی شهر مشهد، ایستگاه های آتش نشانی به بخش خصوصی واگذار می شود

   در صورت تصویب شورای اسلامی شهر مشهد، ایستگاه های آتش نشانی به بخش خصوصی واگذار می شود

   موضوع واگذاری ایستگاه های آتش نشانی به بخش خصوصی یکی از مهم ترین دستور کارهای های این هفته ی کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر مشهد بود که در این زمینه معاون خدمات شهری شهرداری از تجهیز 14 ایستگاه جدید در سال آینده در صورت تصویب این لا یحه توسط شورا خبر داد.

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد خلیل کاظمی در نود و دومین جلسه ی کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورا افزود: در حال حاضر هیچ گونه ممنوعیتی به لحاظ قانونی برای واگذاری بخش هایی از آتش نشانی به بخش خصوصی وجود ندارد.

   مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد نیز در این باره گفت: سازمان آتش نشانی تا کنون مطالعات گسترده ای در سطح بین الملل برای بررسی این موضوع انجام داده است.

   جعفری ادامه داد: کاهش بروکراسی اداری، ایجاد رقابت سالم، افزایش کارایی نیروها، صرفه جویی در هزینه و ارتقاء کیفیت خدمات از مهم ترین نتایج این واگذاری به شمار می آید.

   در این راستا اعضای کمیسیون تصمیم گرفتند موضوع در جلسه ای مشترک با حضور تمام رؤسای کمیسیون های تخصصی شورا مورد بررسی قرار بگیرد.

   در بخش دیگری از این کمیسیون وضعیت برون سپاری فعالیت های سازمان مدیریت پسماند و سازمان آتش نشانی بررسی شد که در این زمینه فاطمه غیور رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورا با بیان اینکه باید نسبت به رفع چالشهای برون سپاری سازمان ها توجه بیشتری شود، افزود: باید چگونگی فعالیت های برون سپاری سازمانها و نیز درصد فعالیت آنها، مورد بررسی قرار گیرد.

   نجفی، مدیر عامل سازمان پسماند شهرداری مشهد با توضیح اینکه فعالیت این سازمان در دو بخش صنعتی و اجرایی خلاصه می شود، افزود: در حال حاضر هر دو این فعالیت ها با مشارکت بخش خصوصی انجام می شود.

   وی با بیان اینکه در حوزه فعالیت های اجرایی بحث تفکیک از مبداء به بخش خصوصی واگذار شده است تصریح کرد: با توجه به هزینه بر بودن فعالیت ها، تنها در 2 سال اول، مدیریت به صورت عمومی انجام، و پس از رسیدن به تعادل به بخش خصوصی واگذار می شود.

   وی خاطر نشان کرد: تاکنون با این شیوه 35 نوع فعالیت به بخش خصوصی واگذار شده است.

   نجفی در ادامه از واگذاری طرح مکانیزه جمع آوری زباله و نخاله، خدمات مرتبط با محل دفن زباله ها و بحث و واگذاری تعمیرات ماشین آلات به بخش خصوصی خبر داد و تصریح کرد: با واگذاری این طرح ها ، فعالیت ها از حالت زیان ده خارج شده و روند مثبتی داشته اند.

   وی با تاکید بر اینکه فعالیت های برون سپاری در سه دسته اداری، ستادی و پشتیبانی، صنعتی و اجرایی صورت می گیرد، بیان کرد: در بخش صنعتی هر فعالیت در ابتدا با برون سپاری شروع و بعد از توسعه به بخش خصوصی واگذار می شود.

   وی با تاکید بر اینکه در حوزه اداری و ستادی جنس فعالیت ها به گونه ای است که امکان واگذاری فعالیت ها به بخش خصوصی وجود ندارد، ادامه داد: در حال حاضر مجموع نیروهای غیر کارشناسی مشغول به کار در حوزه ستادی 180 نفر و کل نیروهای شاغل در سازمان پسماند 810 نفر می باشند.

   این مقام مسئول در پایان در خصوص نحوه واگذاری فعالیت ها در حوزه صنعتی نیز گفت: در ابتدا توجیه اقتصادی طرحها تهیه و در نهایت پس از بررسی پیشنهادات و نحوه مشارکت شرکت ها انتخاب صورت می گیرد.

   در پایان جلسه نیز تفریغ بودجه سازمان پارک ها و فضای سبز و سازمان میادین میوه و تره بار و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری مورد بررسی و تصویب اعضای کمیسیون قرار گرفت.

   م/ن. 30103

   تعداد بازدید: 119
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2608    بازدید کنندگان دیروز: 5669    کل بازدید ها : 7,131,932
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد