• چهارشنبه،10 آذر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 88
   کد: 11382
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۱/۰۴/۲۹

   مشهد الگویی مناسب در مدیریت شهری به شمار می آید

   مشهد الگویی مناسب در مدیریت شهری به شمار می آید

   اعضای شورای شهر قزوین صبح امروز در دیدار با رئیس شورای اسلامی شهر مشهد ضمن تبادل نظر، و آشنایی با نحوه ی عملکرد این شورا از مشهد به عنوان الگویی مناسب در حوزه مدیریت و بر نامه ریزی شهری یاد کردند.

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی عباس شیر محمدی دراین دیداربا بیان اینکه شهرداری مشهد برای انجام امور شهری چند نکته را به صورت و یژه دنبال کرده است، افزود:ارائه پیوست فرهنگی در پروژه های عمرانی یکی از نکا ت حائز اهمیت این حوزه است که بر اساس آن همه پروژه های عمرانی شهر مشهد باید دارای پیوست فرهنگی باشد.

   وی اجرای برخی پروژ ه ها را موجب بروز اختلالات در شهر دانست و تصریح کرد: د راین راستا توجه به دلایل اقتصادی و فرهنگی در پروژه ها اهمیت پیدا می کند.

   وی یکی دیگر از اتفاقات مثبت شهر مشهد را شکل گیری شورای اجتماعی محلات خواند و عنوان کرد: طی 2 سال اخیر شهرداری با تشکیل شورای اجتماعی محلات به دنبال مشارکت شهروندان در مدیریت شهری و آموزش فرهنگ شهروندی بوده است.

   وی در ادامه به پاسخگویی درخواست ها و شکایت های شهروندان ازمناطق مختلف شهرداری از طریق کمیته های نظارتی شورا ی اسلامی شهر مشهد اشاره و تصریح کرد: این کمیته ها بر اساس مناطق مختلف شهرداری تقسیم بندی شده، و در هر کمیته سه تن از اعضای شورای شهر عضو هستند.

   وی همچنین تفریغ بودجه ساز مان های وابسته به شهرداری و ایجاد شرایط مناسب برای سرمایه گذاری در تمام مناطق شهر را از دیگر برنامه های مهم این شورا دانست و گفت: با توجه به ویژگی وتفاوت های قسمت های غربی و شرقی مشهد در میزان ارزش افزوده، شورای سوم تلاش کرده از طریق ایجاد انگیزش در سرمایه گذار ضریب سود سرمایه گذاری در مناطق کم برخوردار را بالا در نظر بگیرد.

   وی در ادامه جلسه درخصوص عملکرد کمیسیون ماده 5 شورای عالی معماری و شهر سازی نیز توضیح داد: تغییر کاربری، بستر سازی سرمایه گذاری، بررسی تراکم مناطق مختلف شهری و رسیدگی به تخلفات ساختمانی و پروژه ها را از جمله موضوعات محوری این کمیسیون می باشد.

   وی در خصوص اختیارات شهردار نیز بیان کرد: اختیارات گسترده ای به شهردار داده شده اما در حوزه ی کمیسیون عالی معاملات که درآن پروژه های چند صد میلیاردی مطرح می شود شهردار حق تصمیم گیری ندارد و و تصمیم گیری در این زمینه به کمیسیون برنامه،‌ بودجه و امور اداری شورای اسلامی شهر واگذار شده است.س/ن30097

   تعداد بازدید: 88
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 289    بازدید کنندگان دیروز: 5669    کل بازدید ها : 7,129,613
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد