• پنج شنبه،11 آذر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 176
   کد: 11379
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۱/۰۴/۲۴

   همکاری شورا ی اسلامی شهرمشهد برای احداث زائر سرای آیت الله شیرازی

   همکاری شورا ی اسلامی شهرمشهد برای احداث زائر سرای آیت الله شیرازی

    درنشست نماینده مردم داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی ، شهرداران استان فارس و تنی چند از اعضای شورای شهربا رئیس شورا ی اسلامی شهرمشهد طرح توجیهی فنی، اقتصادی، اجتماعی پروژه زائر سرا مهمانسرا و حسینیه شهر ستا نهای داراب و زرین دشت در مشهد مورد بررسی قرار گرفت و بر ایجاد این زائر سرا در بیت آیت الله شیرازی تاکید شد.

   در این طرح توجیهی مقرر گردید، در محل بیت زنده یاد حضرت آیت الله حاج ابوالحسن مقدسی شیرازی امام جمعه فقید مشهد بنایی با شکوه و مجلل به عنوان زائر سرا و حسینیه شهرستان های داراب و زرین دشت در شهر مشهد مقدس احداث شود.

   دراین نشست احمدی نماینده مردم داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حفظ یاد و خاطره حضرت آیت الله شیرازی افزود: استفاده معنوی از زیارت مرقد مطهر حضرت علی ابن موسی الرضا (ع)، برخورداری از مراکز گردشگری مشهد، ارائه و خدمات ارزان برای اهالی این دو شهرستان از اهداف اجرای این پروژه می باشد .

   وی در ادامه گفت: استفاده از محل و بیت معظم له بعنوان کانون انقلاب اسلامی و خدمات مردمی از جمله اهداف اجتماعی این پروژه است.

   رئیس شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه تاکنون شهرستان های مشهد قم و شیراز به عنوان پروسه تکمیل برنامه های زیارتی جلساتی را برگزار کرده اند، افزود: همکاری ها بیشتر از گذشته باید تداوم داشته باشد و بحث های فرهنگی و زیارتی این سه شهر بایددر راستای تدوین برنامه های زائران باشد.

   عباس شیرمحمدی با بیان اینکه آیت الله شیرازی درزمان حیات خود اقدامات خیر اندیشانه ای برای مردم و زائران مشهد داشته اند، تصریح کرد: شورای اسلامی شهر مشهد این آمادگی را دارد برای انجام هر گونه مساعدت جهت احداث زائر سرا اقدام کند. وی با تاکید برای طرح احداث زائر سراهای ارزان قیمت بیان کرد: می توان از ردیف ملی و بودجه زیارت استفاده و نسبت به احداث اینگونه زائر سرا ها اقدام کرد.

   وی در ادامه با بیان اینکه ضوابط احداث زائر سراها منوط به نظر سازمان میراث فرهنگی وگردشگری می باشد، خاطر نشان کرد: می توان شرایطی فراهم کرد که این موضوعات از طریق شهرداری و هماهنگی با سایر مجموعه ها به راحتی دنبال شود.س/20083

   تعداد بازدید: 176
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 494    بازدید کنندگان دیروز: 2837    کل بازدید ها : 7,132,655
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد