• پنج شنبه،11 آذر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 90
   کد: 11377
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۱/۰۴/۲۶

   تاکسی ها، اتوبوس های کوچک شهر مشهد شده اند

   تاکسی ها، اتوبوس های کوچک شهر مشهد شده اند

   رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: به دلیل عدم تحقق وعده های دولت در اختصاص اعتبارات به ناوگان اتو بوس رانی تاکسی ها در مشهد نقش اتو بوس های کوچک را ایفاء می کنند.

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد عباس شیر محمدی صبح امروز دربیست و دومین مجمع عمومی سراسری اتحادیه تاکسیرانان  شهری کشورافزود: علی رغم اینکه تاکسیرانی به عنوان پیشانی قضاوت مردم شناخته می شود، امروزه عمر ناوگان تاکسیرانی در مشهدبه 6 سال رسیده که عمر مفید و مناسبی به شما رنمی آید.

   وی بیان کرد: صرف اینکه گفته شود موضوع تاکسیرانی قابل اهمیت است مشکلی را حل نمی کند بلکه باید به دنبال حل مشکلات این حوزه از طریق ارتقاء کیفیت خدمات رسانی و ارائه امکانات مناسب به تاکسیرانان باشیم.

   و ی با اشاره به سهم 23درصدی جابه جایی مسافر توسط تاکسیرانی، تصریح کرد: جابه جایی مسافرتوسط اتوبوس رانی 27درصد است که این امر خود نشان دهنده نزدیکی این ناوگان با اتوبوسرانی در جابه جایی مسافر است.

   وی از تاکسی به عنوان اتوبوس های کوچک یاد کرد و افزود: این موضوع اگرچه توانمندی بخش خصوصی درارائه خدمات را نشان می دهد اما باعث بروز مشکلاتی نظیر آلودگی هوا و ترافیک در شهر شده است.

   این مسئول ضمن انتقاد از عدم تحقق وعده های دولت در اختصاص 400دستگاه اتوبوس به ناوگان اتو بوس رانی مشهد اظهار داشت: تنها 100دستگاه اتوبوس از و عده های دولت در خصوص تجهیز ناوگان اتوبوس رانی شهر مشهد محقق شده است.

   شیر محمدی با تاکید بر اینکه ما هنوز در مورد تعرفه مربوط به خدمات تاکسیرانی به دلیل مشخص نبودن سود حاصل از هدفنمدی یارانه ها با مشکل روبه رو هستیم، ادامه داد:با توجه با توجه به اجرای قانون هدفمند سازی یارانه هاافزایشی در تعرفه ی  خدمات تاکسیرانی داشتیم ،اما در حال حاضر چون بحث یارانه بخش سوخت مشخص نیست بلاتکلیف هستیم. س/ش 30093

   تعداد بازدید: 90
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 434    بازدید کنندگان دیروز: 2837    کل بازدید ها : 7,132,595
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد