• پنج شنبه،11 آذر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 118
   کد: 11376
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۱/۰۴/۱۹

   زمین مهم ترین عامل به تعویق افتادن موضوع انتقال مشاغل آلاینده

   زمین مهم ترین عامل به تعویق افتادن موضوع انتقال مشاغل آلاینده

   رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر مشهد از به تعویق افتادن موضوع انتقال مشاغل آلاینده به دلیل تامین نشدن زمین خبر داد .

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهرمشهد فاطمه غیور در ادامه بیان کرد: بر اساس مصوبه شورای شهر تسهیلات مختلفی از سوی شهر داری برای انتقال مشا غل آلاینده به خارج از شهر در نظر گرفته شده است.

   وی در ادامه با بیان اینکه 14 سال از موضوع انتقال مشاغل آلاینده می گذرد، تصریح کرد: تا کنون در راستای ساماندهی این مشاغل کلیه نهادها اعم از تعاونی ها، بانک ها، مسکن و شهرسازی، ‌استانداری و اتحادیه ها در حال پیگیری هستند.

   وی در ادامه واگذاری زمین را یکی از عمده ترین مشکلات بر سر راه این موضوع دانست و عنوان کرد: علی رغم تلاش نهادها و سازمان های مختلف هنوز شاهد عملی نشدن انتقال اینگونه مشاغل هستیم و حتی شکل گیری اتحادیه ها هم نتوانست کمک به این امر بکند.

   وی در ادامه ضمن تاکید بر اینکه تنها سازمان میادین متولی ساماندهی مشاغل آلاینده نیست، تصریح کرد: لزوم مدیریت واحد شهری برای تحقق این موضوع بسیار ضروری است زیرا مصوبات شورا تنها برای شهرداری جنبه ی اجرایی دارد.

   وی همچنین به نقش کمیسیون بند 20 ماده 55 قانون شهرداری دراجرای قانون و پلمپ مشاغل مزاحم اشاره کرد و افزود: مشاغلی که قصد ماندن در شهر را دارند باید آئین نامه و قوانین این کمیسون را درزمینه استاندارد سازی حرفه ی خود رعایت کنند.

   فاطمه غیور با اشاره به اینکه برای برخی مشاغل مورد نیاز شهروندان، امکان انتقال آنها به خارج از شهر وجود ندارد، افزود:تعمیرکاران و صافکاران خودرو که جزیی از این مشاغل محسوب می شوند باید ضوابط کمیسیون بند20 را رعایت کنند.

   وی این ضوابط را شامل دارا بودن فیلتر هوا، داشتن حداقل دومتر فضا در داخل مغازه برای پارک خودرو و عدم استفاده از پیاده‌رو یا عرصه خیابان دانست و خاطر نشان کرد: در صورتی که کارگاه‌ها با این شرایط احداث شوند، اجازه کارکردن به آنها داده می شود و اگر نتوانستند به این استانداردها برسند، تعطیل خواهند شد.

   این مسئول با بیان اینکه شهر محلی برای سکونت است و مجوز های شهری برای امور صنعتی نسیت، اظهار داشت: بر این اساس باید مشاغل صنعتی و مزاحم به خارج از محل سکونت افراد انتقال یابد تا شهر محل آرامی برای زندگی شهروندان باشد.س/ن 30082

   تعداد بازدید: 118
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 344    بازدید کنندگان دیروز: 2837    کل بازدید ها : 7,132,505
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد