• چهارشنبه،10 آذر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 81
   کد: 11374
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۱/۰۴/۲۱

   در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد مطرح شد: استان خراسان رضوی کمترین ورودی مواد مخدر کشور را دارد

   در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد مطرح شد: استان خراسان رضوی کمترین ورودی مواد مخدر کشور را دارد

   در دویست و دومین کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد جانشین دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خبر داد: خراسان رضوی کمترین ورودی مواد مخدر در شرق کشور را دارد.

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد در مهم ترین دستور کار این کمیسیون سرهنگ صادقی به ارائه گزارشی در زمینه ی وضعیت رشد اعتیاد در استان خراسان رضوی پرداخت.

   وی با بیان اینکه با کنترل های صورت گرفته امسال ورودی مواد مخدر به استان کمتر شده است، تصریح کرد: اولین مرحله برای کاهش مصرف مواد مخدر بحث مقابله است که در این زمینه تاکنون اقدامات مناسبی در مرزهای این استان انجام شده است.

   وی مساله بعدی در بحث مواد مخدر را درمان و کاهش آسیب خواند و تصریح کرد: در این خصوص بیش از 10 مورد آسیب وجود دارد که باید با بررسی های کارشناسی و دقیق به نیاز سنجی آنها پرداخته و در صدد رفع آنها باشیم.

   وی یکی دیگر از مسائل مهم در خصوص کاهش اعتیاد در جامعه را موضوع پیش گیری خواند وافزود: باید برای گسترش این موضوع بیشترین توان و فعالیت را در این حوزه متمرکز کنیم.

   در ادامه فاطمه غیور، عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا اظهار داشت: با توجه به اینکه عملکرد شهرداری طی سالهای گذشته به سمت رویکردهای اجتماعی پیش رفته باید معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری به عنوان یک مجموعه فرهنگی و سیاست گذار در این زمینه ها صاحب سخن و ناظر باشد.

   وی در ادامه افزود: تاکنون خانه سبز به عنوان مکانی برای محل نگهداری متکدیان توانسته عملکرد مناسبی در زمینه نگهدار ی از معتادان داشته باشد.

   در پایان این موضوع بصیری پور، رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا با اشاره به انجام بازدیدی از مراکز ترک اعتیاد در هفته آینده گفت: به کمک کمیته نظارتی جنوب غرب مقرر شد تا نسبت به تهیه طرح معافیت این مراکز از پرداخت مجوز تجاری اقدام و شهرداران مناطق در خصوص جمع آوری پسماند زباله های مراکز ترک اعتیاد اقدامات لازم صورت گیرد.

   در دستور کار بعدی اعضای کمیسیون به بررسی نامه رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورا در زمینه ی نحوه مدیریت فضاهای ورزشی مخصوص بانوان پرداختند و فاطمه غیور در این رابطه با بیان اینکه در برخی از سالن های ورزشی مناطق هزینه های زیاد و متفاوتی از بانوان گرفته می شود، افزود: در برخی سالن ها مدیریت به عهده مردان است که این موضوع خود باعث بروز مشکلاتی برای بانوان و عدم مدیریت مناسب این سالن ها شده است.

   شادکام، معاون فرهنگی شهرداری مشهد نیز در این زمینه گفت: سالن ها موظف هستند در ساعاتی که مخصوص استفاده بانوان است از مدیریت خانم برای سالن استفاده کنند و اگر مواردی خلاف آن ایجاد شود مورد بررسی و آسیب شناسی قرار می گیرد.

   در پایان این موضوع اعضاء مقرر کردند در جلسات بعدی مسئولان مربوطه جهت توضیح به کمیسیون دعوت شوند.

   دستور کار بعدی کمیسیون به بررسی نامه شورای شهر شیراز در خصوص انعقاد تفاهم نامه مشترک میان شوراهای اسلامی شهر مشهد، قم و شیراز اختصاص داشت، که اعضای کمیسیون در این زمینه ضمن تایید تفاهم نامه مقررکردند جواد داوودآبادی، عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا به عنوان نماینده کمیسیون جهت شرکت در جلسات مربوط به تفاهم نامه و تصمیم گیری های لازم انتخاب شد.

   دستور کار بعدی کمیسیون نیز به بررسی طرح جمعی از نمایندگان شورا پیرامون هبه عوارض حسینیه امام حسن مجتبی (ع) پرداخته شد که اعضاء تصمیم گرفتند، واقف حسینیه به همراه شهردار منطقه 8 در جلسه بعدی کمیسیون برای رسیدگی به این موضوع حضور پیدا کنند.

   تعداد بازدید: 81
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2584    بازدید کنندگان دیروز: 5669    کل بازدید ها : 7,131,908
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد