• پنج شنبه،11 آذر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 153
   کد: 11370
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۱/۰۴/۰۸

   حاشیه ‌شهر مشهد پررنگ تر ازمتن

   حاشیه ‌شهر مشهد پررنگ تر ازمتن

   صبح امروز پس از بر گزاری نشست مشتر ک با سرمایه گذاران که توسط کمیسیون مشارکت های کلان اقتصادی شورای اسلامی شهرمشهد انجام شد سرمایه گذاران از مناطق نا بر خوردار سه،‌و دو شهرداری که دارای عمده ترین مشکلات درزمینه اعتیاد هستند، بازدید کردند و از نزدیک با معضلات اجتماعی و اقتصادی این منطقه آشنا شدند.

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد در ابتدای این بازدید سرمایه گذاران از منطقه رسالت 72 که محل خریدوفروش مواد مخدر درمشهد به شما رمی آید بازدید کردند، این منطقه که درمنطقه سه شهرداری واقع شده به عنوان یکی ازمناطق قدیمی مشهد است که معتادان به صورت آشکا را به مصرف مواد مخدر می پرداختند.

   دراین بازدید رئیس کمیسیون مشارکت ها بارها خطاب به سرمایه گذاران تاکید کرد؛ اگر سرمایه گذاری در این مناطق به درستی انجام شود این منطاق حاشیه ای شهر که جزء حاشیه های پر خطر شهر محسوب می شوند آباد می گردند. غلامرضا خواجی که مهم ترین دغدغه اش را موضوع اعتیاد جوانان و گرفتاری خانواده های عنوان کرد،‌گفت: امروزه نگاه دولت و مسئولان به این موضو عات بسیار ضعیف است د رحالیکه باید همه ما خودرا در برابر آنچه در شهر رخ می دهد مسئول بدانیم .

   گفتنی است،‌دراین بازدید سرمایه گذاران  از محل ها و خانه هایی دیدن می کردند که چند معتاد درآن ها در حال مصرف مواد بودند .

   گذر کودکان زیر ده سال و اعتیاددختران و زنان از جمله صحنه های درد ناک این مناطق بودکه د ربسیاری از مواقع موجب تاثر سرمایه گذاران می شد.

   سید محمد رضا صفوی یکی از این سرمایه گذاران بازدید بود که درگفتگو با خبر نگار ما ضمن ابراز تاسف از این وضعیت افزود: دیدن اینگونه صحنه ها برای همه ی شهروندان ما درد ناک است و مسئولیت مارا در قبال این مردم بیشتر می کند امانکته قابل توجه این است که شهرداری باید پروژه هایی دراین مناطق تعریف کند که علی رغم بر طرف شدن مشکلات اجتماعی موجب راغب شدن سرمایه گذاران به سرمایه گذاری در این مناطق باشد .

   درادامه جواد حسنی یکی دیگر از سرمایه گذاران شرکت کننده در این بازدید نیز بیان کرد:سرمایه گذار علی رغم آنچه که از آن در جامعه تصور می شود، جزیی از مردم است و اصلی ترین هدفش آبادانی جامعه است اما باید توجه داشت تا زمانیکه استراتژی ها و سیاست گذاری ها مشخص نباشد رغبت آنها به سرمایه گذاری در این مناطق کم رنگ خواهد بود .

   وی ادامه داد : باید میان مباحث مدیریت مالی و مدیریت مهندسی تفاوت قائل شد زیرا شهرداری به تجربه نشان داده د ربرخی مواقع در زمینه ی مدیریت هردو این موضوعات ضعیف عمل کرده است.

   درادامه اعضای شرکت کننده از محله های توس 65 و همت آباد که د رحاشیه کال کشف رود قرارداشتند بازدید کردند.س/ش 30079

   تعداد بازدید: 153
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 456    بازدید کنندگان دیروز: 2837    کل بازدید ها : 7,132,617
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد