• پنج شنبه،11 آذر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 100
   کد: 11366
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۱/۰۴/۰۵

   مشارکت شهروندان درمدیریت شهر توسط شورای اجتماعی محلات امکان پذیر شده است

   مشارکت شهروندان درمدیریت شهر توسط شورای اجتماعی محلات امکان پذیر شده است

   عضو شورای اسلامی شهر مشهد در نشست شورای اجتماعی محله ناحیه 2 شهرداری منطقه 8 این شورا ها را مظهر مشارکت مردمی دراداره شهر دانست و افزود:مشارکت شهروندان درمدیریت شهر توسط این شورا ها نمود پیدا کرده است.

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهرمشهد حجت السلام محمدرضا مهرورز درادامه با اشاره به اینکه در بسیاری از مواقع انجام امور فرهنگی، ‌خدماتی و عمرانی که توسط شهرداری انجام می شود با مشارکت شهروندان بهتر و قوی تربه نتیجه می رسد، خاطر نشان کرد:در شورای اجتماعی محلات باید فعالیت کانون های مساجد را به سمتی ببریم تا درمناسبت ها به صورت خود کفا اقدام به بر پایی جشن ها مذهبی و اعیادی همچون نیمه شعبان،‌دهه ی کرامت و ولایت کنند.

   وی درادامه با بیان اینکه شورای اجتماعی محلات می توانند از ظرفیت نیروی جوان محلات در راستای استفاده از استعداهای آنان درامور شهری استفاده کنند، خاطر نشان کرد: سیاست های خود را به سمتی ببریم که نیروهای جوان به صورت مستقیم در ابعاد مختلف برنامه های فرهنگی و اجتماعی ورود پیدا کنند و شهرداری را تنها متولی تامین بودجه این برنامه ها ندانند.

   وی با اشاره به اینکه هدف ازایجاد شورا ی اجتماعی محلات یاری رساندن به شهرداری است،‌ افزود: شهرداری باید از این ظرفیت ها درراستای رفع معضلات شهری استفاده کند.

   وی در ادامه افزود:باید شهرداری شرایطی را ایجاد کند تا جوانان ما بتوانند به راحتی در جشن ها و مناسبات های مختلف به عنوان متولیان اصلی وارد صحنه شوند.

   در ادامه این نشست که مهم ترین دستور کارآن موضوع جشنواره محله آرایی بود، معاون فرهنگی شهرداری منطقه هشت نیز درادامه اظهارداشت: شورای اجتماعی محلات به عنوان شورای مردمی دربدنه شهرداری ها به فعالیت و مشورت درامور مختلف می پردازند به همین دلیل به لحاظ مردمی بودن مانند پار لمانی درسطح نواحی مختلف عمل می کنند که دیدگاه مردم هر منطقه ی شهر را به مسئولان شهری می رسانند .

   عرب پور با بیان اینکه بدون مشارکت شهروندان امکان بقاء‌ شهر وجود ندارد، عنوان کرد: شهرداری ها برای موفقیت در امور خود باید از این شورا ها به عنوان انجمنی از متخصصان و نخبگان هر منطقه شهر استفاده کنندتا بتوانند از نزدیک با معضلات آنها آشنا شوند. در این نشست همچنین اعضای شورای اجتماعی محلات به ارائه دیدگاه های خود در زمینه مشکلات فرهنگی و اجتماعی محله ی خود پرداختند.س/ش30067

   تعداد بازدید: 100
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 415    بازدید کنندگان دیروز: 2837    کل بازدید ها : 7,132,576
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد