• پنج شنبه،11 آذر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 100
   کد: 11363
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۱/۰۴/۰۴

   مشارکت هنر مندان و شهروندان نقش مهمی در بر پایی جشن های معنوی و باستانی شهر مشهد دارد

   مشارکت هنر مندان و شهروندان نقش مهمی در بر پایی جشن های معنوی و باستانی شهر مشهد دارد

   مشارکت شهروندان دربر گزاری جشن ها و اعیاد مختلف مذهبی ازجمله سیاست ها ی مهمی است که طی چند گذشته معاونت فرهنگی شهرداری مشهد ازطریق شورا ی اجتماعی محلات دنبال کرده وتا کنون توانسته موفقیت های مناسبی دراین راستا به دست آورد.

   شرکت شهروندان درآئین ها و مراسم های دینی و محلی از بر نامه هایی است که علاوه برافزایش روحیه مشارکت درمیان مردم باعث بهبود سطح بر گزاری این جشن ها و مراسم ها شده است.

   از سوی دیگر همانطورکه می دانید بر اساس مصوبات شورا ی اسلامی، شهرداری مکلف شده تا نسبت به بزر گداشت سه جشن بزر گ ولایت، نیمه شعبان و نوروز تمام تلاش و همت خود را معطوف کند.

   دراین راستا با توجه به فرا رسیدن عید نیمه شعبان حجت السلام محمد رضا مهرورزعضو شورای اسلامی در گفتگو با خبر نگار پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهرمشهد در این باره افزود: مشارکت شهروندان همواره به عنوان نیروی مهم در راستای توسعه فعالیت های اجتماعی محسوب می شود.

   وی با بیان اینکه انتظارما از شهرداری این است تا جشن نیمه شعبان، به عنوان یکی از اعیاد مهم مسلمانان را نیز با توجه به تاکیدات شورای شهر مانند عید نوروز به صورت با شکوه بر گزار کند، خاطر نشان کرد: هنر مندان می توانند به عنوان نو ک پیکان حرکت های فرهنگی آثاری ماندگار در حوزه های مختلف ایجاد خلق کنند.

   و ی ضمن تاکید بر تاثیر گذاری المان ها و نماد ها در رساندن مفاهیم تصریح کرد: اینکه بیان شود هنر مندان نتوانسته اند در حوزه مبا حث دینی موفق عمل کنند را قبول ندارم ولی معتقدم در صورت ارائه الگوی و شا خصه های مناسب می توان شاهد آثار بی بدیل از آنها د ر زمینه های دینی و فرهنگی باشیم.

   درادامه علی اصغر شمقدری عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد با تا کید بر اینکه مشارکت شهروندان دراین امر بسیار تاثیر گذاراست، خاطر نشان کرد: شهرداری باید درحوزه مباحث فرهنگی و دینی همواره به عنوان یک حامی ورود پیدا کند.

   وی در ادامه نقش هنرمندان را مهم عنوان و تصریح کرد: این قشر  همیشه درجبهه ی فعالیت ها اجتماعی و فرهنگی محسوب می شوند به همین دلیل بر پایی جشن ها و اعیاد مهم نظیر عید شعبان انتظارات از آنها زیاد است.

   وی همچنین معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری را به عنوان یکی ا زمتولیان مسائل فرهنگی در شهرداری دارای نقش بسزایی درپیگیری این موضوع دانست و اظهار داشت :این معاونت باید در راستای حمایت از هنر مندان وتقویت آموزش های لازم به آنها و درجهت خط دادن به آثارتلاش کند.س/ش30063

   تعداد بازدید: 100
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 417    بازدید کنندگان دیروز: 2837    کل بازدید ها : 7,132,578
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد