• چهارشنبه،10 آذر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 104
   کد: 11362
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۱/۰۴/۰۳

   دومین کلانشهر مذهبی جهان در انتظار پارکینگ

   دومین کلانشهر مذهبی جهان در انتظار پارکینگ

   شهر مشهد به عنوان دومین کلانشهر مذهبی جهان همواره یکی از معضلات و مشکلاتی که با آن روبه رو بوده کمبود فضا های پارکینگ دراین شهر است.

   ورود سالانه 20 میلیون زائر و جمعیت رو به افزایش این کلان شهر درمقابل مساحت و کمبود فضای پارک خودرو از جمله معضلات این شهر مذهبی محسوب می شود. اگرچه شورای اسلامی شهردردورسوم تا کنون مصوبات متعددی نظیر پاکینگ محله،‌ مشارکت شهرداری دراختصاص پارکینگ درپروژه ی مشارکتی برای رفع این موضوع اقدام کرده است اما هنوز هم شاهد کمبود فضاهای پارکینگی درشهر هستیم.

   در این راستارئیس کمیسیون حمل و نقل وترافیک شورای اسلامی شهرمشهد با بیا ن اینکه تا کنون تلاش زیادی برای رسیدگی به این موضو ع از طریق اختصاص ردیف بودجه های ویژه انجام شده است، خاطر نشان کرد:اگرچه نگاه دولت به مشهد به عنوان دومین کلانشهر مذهبی جهان نگاه کار شناسانه نیست،‌ اما باید به این امر توجه کرد که ترافیک و پارکینگ همواره جزء‌مهم ترین دغدغه های مسئولان این شهر است .

   وی با اشاره به اینکه بر اساس مصوبه های شورا مقرر شد، تا شهرداری از طریق مشارکت با پروژه های بخش خصوصی اقدام به تامین پارکینگ مورد نیازسطح شهر نماید، افزود: استفاده از حاشیه خیابان برای پار ک خودروها، افزایش پارکینگ ها ی مکانیزه و پارکینگ های طبقاتی ازدیگر را هکارهای شهرداری در راستای افزایش فضا ی پارکینگ در شهر به شمار می آید.

   وی در ادامه از ایجاد چند پارکینگ جدید در سطح شهر خبر داد و عنوان کرد: پارکینگ بیمارستان امام رضا(ع) با ظرفیت بیش از 4 هزار خودرو واقع در زمین همجوار این بیمارستان، ‌دو پارکینگ عمومی مجموعا با ظرفیت 5 هزار خودرو در خیابان امام رضا(ع)، پارک سوار انتهای خیابان انقلاب در مساحتی بالغ بر 8 هکتار از دیگر پارکینگ های در حال احداث محسوب می شود.

   اما علی اصغرشمقدری دیگر عضو شورای اسلامی شهر مشهد علت کمبود پارکینگ در مشهد رادر عایت نکردن فرهنگ تراقیک مناسب از سوی شهروندان در قراردادن خودورهای خود در پارکینگ های موجود و همچنین به صرفه نبودن ساخت پارکینگ برا ی سرمایه گذرا دانست و اظهار داشت: علی رغم اینکه شورای شهردر یکی از مصوبات خود برای افزایش ساخت پارکینگ در سطح شهر زمین و پروانه ی رایگان در اختیار سرمایه گذار بخش خصوصی قرار داد اما متاسفانه به دلیل اینکه درهزینه ی زمان توقف خودرو ها در پارکینگ ها برای سرمایه گذاران توجیه اقتصادی و جود نداشت اصولا شاهد بی رغبتی این بخش درساخت پارکینگ هستیم .

   وی در ادامه به کم رنگ بودن قوانین راهنمایی و رانندگی در جامعه اشاره و اذعان کرد: متاسفانه آنچه امروز در جامعه شاهد آن هستیم پارک های غیر مجاز در معابر و کوچه های سطح شهر است که گاهی به صورت عادت توسط شهروندان انجام می گیرد.

   در ادامه ذکر این نکته را نباید فراموش کرد که رشد جمعیت و زائر جزء واقعیت های همیشگی و مستمر این کلانشهر است و کارشناسان حوزه حمل و نقل شهری باید به دنبال ارائه راهکار های علمی و جدید برای رفع این موضوعات باشند.س/ش30069

   تعداد بازدید: 104
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2476    بازدید کنندگان دیروز: 5669    کل بازدید ها : 7,131,800
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد