• چهارشنبه،10 آذر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 90
   کد: 11361
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۱/۰۳/۲۵

   وحدت رویه میان اعضای شورای اسلامی موجب توسعه شهرها می شود

   وحدت رویه میان اعضای شورای اسلامی موجب توسعه شهرها می شود

   رئیس شورای عالی استانها در پنجاه هفتمین اجلاس شورای عالی استان ها در مشهد گفت: وحدت رویه میان اعضاء علاوه بر اینکه موجب توسعه شهرها می شود باعث تثبیت جایگاه واقعی شوراهای اسلامی نیز می شود.

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد در پنجاه و هفتمین اجلاس شورای عالی استانها که صبح امروز در محل استانداری خراسان برگزار شد، مهدی چمران، ضمن تسلیت ایام شهادت امام موسی کاظم (ع) و نیز تبریک فرارسیدن عید مبعث حضرت رسول اکرم (ص) به سخنان اخیر رهبری در میان نمایندگان مجلس اشاره کرد و گفت: مجلس مرکز تصمیم گیری و قانون گزاری و محلی برای تصمیم گیری های نهایی می باشد به همین دلیل باید به گونه ای عمل کنند تا درست ترین تصمیم گیری ها و بهترین نظرها در آن مطرح شود.

   وی با اشاره به اینکه در حال حاضر تعاملی خوب و نزدیک بین شوراها و مجلس وجود دارد، تصریح کرد: نمایندگان مجلس و شورا باید نشست های مختلفی باهم داشته باشند و به تدبیر و تبادل نظر در خصوص برنامه ها و سیاست های خود بپردازند .

   وی ادامه داد: اصلاح همه کارها باید با همکاری های نزدیک و از طریق تعامل و مشورت در امور ایجاد شود.

   چمران در ادامه با اشاره به توصیه های رهبری در زمینه ایجاد وحدت رویه میان مسئولان با یکدیگرگفت: نمایندگان و مسئولین شهری و مجلس اگرچه همیشه از وحدت رویه سخن می گویند اما هنوز اتحاد لازم در میان آنها وجود ندارد.

   وی با اشاره به اینکه اتحاد دو طرفه ودو سویه می تواند نتیجه بخش باشد، تصریح کرد: وحدت از اصول اسلامی است، و تجربه نشان داده هرگاه وحدت در عرصه جهانی با سایر کشور ها کم رنگ بوده توانسته ایم موفق باشیم اما در امور داخلی هر زمان کم رنگ تر بوده زمینه ی اختلافات را به وجو دآورده است.

   وی در ادامه افزود: تمامی تلاش استکبار این است که به هر طریقی ما را از یکدیگر جدا کند و بین ما اختلاف ایجاد کند و از عدم وحدت ما برای زیر استکبار بردنمان استفاده کند، ولی ما با وحدتی که داریم توطئه های دشمن را خنثی خواهیم کرد.

   چمران در ادامه با تاکید بر خدمت رسانی مسئولان گفت: اگر در حیطه خودمان به وظایفی که داریم عمل نکنیم فقط عمرمان را تلف کرده ایم و به هدف اصلی مان که رسیدن به راه و اندیشه درست است نرسیده ایم.

   وی در ادامه خاطر نشان کرد: با وحدت رویه و مدیریت شهری باید بتوانیم با ایجاد یکپارچگی بیشتر به خدمت گذاری شهر و کشورمان بپردازیم.

   وی در ادامه گفت: یکسری مخارج اضافی و برنامه های حاشیه ای باید از لیست کارهایمان دور شود و از آنها کناری گیری کنیم و وقت و هزینه مان را بیشتر برای برنامه ها و سیاست های اصلی صرف کنیم.

   چمران در ادامه در خصوص مذاکرات هسته ای ایران و سایر کشورها گفت: اگرچه به نشست 1+5 که در 27 و 28 خرداد ماه برگزار می شود خوشبین نیستم اما برای موفقیت هسته ای ایران آرزوی پیروزی می کنم.

   وی در پایان با تاکید بر تکثر گرایی گفت: باید به بحث تکثر گرایی توجه ویژه ا ی شود و از این طریق شاهد اجرای موفقیت آمیز  مشکلات باشیم. م/ن 30069

   تعداد بازدید: 90
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2369    بازدید کنندگان دیروز: 5669    کل بازدید ها : 7,131,693
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد