• چهارشنبه،10 آذر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 96
   کد: 11360
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۱/۰۳/۲۵

   حفظ اخلاق شورایی موجب ارتقا‌ءجایگاه آنها می شود

   حفظ اخلاق شورایی موجب ارتقا‌ءجایگاه آنها می شود

   رئیس شورای اسلامی شهر مشهد ضمن تاکید بر اخلاق شورایی، تک روی در شورا ها را موجب تشویش افکار عمومی و دور شدن آنها از اهداف اصلی شکل گیری خود دانست.

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد پنجاه هفتمین اجلاس شورای عالی استان ها در محل استانداری خراسان رضوی با حضور مهدی چمران رئیس شورای عالی استانها،‌ محمودصلاحی، استاندار خراسان رضوی، عباس شیر محمدی، رئیس شورای اسلامی شهر مشهد،‌ محمد مهدی کرمانی، رئیس شورای استان خراسان رضوی و سید محمد پژمان، شهردار مشهد در محل سالن اجتماعات استانداری خراسان رضوی بر گزار شد.

   در ابتدای این اجلاس کر مانی رئیس شورای استان خراسان رضوی با اشاره به حدیث حضرت رضا(ع) معروف به سلسله الذهب با بیان اینکه همانطور که ایشان به اصل ولایت در این حدیث اشاره کرده اند امروزه ولایت فقیه به عنوان یک رکن اساسی در بسیاری از شئون کشور ما تا ثیر گذار است و باید به آن توجه شود.

   وی در ادامه ولایت فقیه را شاخصه مهم در حفظ نظام جمهوری اسلامی دانست و عنوان کرد: این اصل باعث شده تا بسیاری از دشمنان تمام بر نامه های خود را برای تضعیف نمودن این اصل در میان مردم ایران  معطوف کنند.

   وی در ادامه گفت: از آغاز ورود شورا ها به عرصه ی نظام شاهد کاهش اختیارات آنها علی رغم آنچه در قانون اساسی در خصوص وظایف دیده شده است بودیم.

   وی در ادامه با اشاره به آغاز به کار مجلس شورای اسلامی کشور بیان کرد: امیدواریم در مجلس جدید با حضور نمایندگان که اکثر قریب به اتفاق آنها نیز برای بار اول انتخاب شده اند نسبت به تصویب قوانین جدید در راستا ی گسترش وظایف شوراها اقدام شود.

   وی در ادامه با بیان این مطلب که بسیاری از مشکلات در حوزه شوراها قابل حل است،‌ خاطر نشان کرد: یکی دیگر از مسائل مهمی که شوراهای شهر و روستا با آن روبرو هستند کمبود اعتبارات و نبود امکانات کافی است.

   وی با اشاره به اینکه دولت با تامین بودجه لازم برای شورا ها می تواند به آنها در تحقق اهداف اصلی شکل گیری شان کمک کند، افزود: شوراهای روستا حتی یک ریال هم دریافت نمی کنند میزان اندکی هم که از سوی دولت برای شورای عالی استانها دریافت می شود ناچیز است و کفاف مخارج اصلی آنها رانمی دهد .

   در ادامه این مراسم رئیس شورای اسلامی شهر مشهد ضمن تسلیت شهادت حضرت موسی کاظم(ع) به ساحت مقدس امام زمان و محضر حضرت رضا (ع) و تبریک ایام مبعث حضرت محمد (ص)اظهار کرد: خدواند در قرآن خطاب به پیامبر خود می فرماید: «‌اینکه امروز مردم به گرد تو جمع شده اند به دلیل وجود مکارم اخلاق است.».

   شیر محمدی مهم ترین موضوع را که موجب ارتقاء ‌جایگاه شوراها می شود را رعایت اخلاق حرفه ای دانست و عنوان کرد: یکی از آفت هایی که شورا ها هموراه گرفتار آن بوده اند این است که اخلاق شورایی در آنها رعایت نمی شود.

   وی در ادامه خاطر نشان کرد: ما اگر بر اصل شورا که همان مشورت است عمل کنیم دیگر شاهد تکروی و حرکت های انفرادی نخواهیم بود.

   این مقام مسئول حرکت های تکروی برخی از اعضاء را موجب تشویش و نگرانی مردم دانست و  اظهارداشت: نگاهی به گذشته شوراهای اسلامی اول و دوم نشان می دهد لطمه ای که شوراها از این حوزه خورده اند در هیچ دوره ی دیگری به آن دچار نشده اند.

   وی در ادامه یکی از مهم ترین وظایف شوراها را انتخاب شهردار دانست و گفت: اینکه مدیری انتخاب شود و بعد آن را تنها بگذرایم موجب موفقیت و توسعه آن شهر نخواهد شد.

   وی گفت: تفکیک میان نمایندگان مجلس به این منزله نیست که نمایندن شوراها و مجلس با یکدیگر ارتباطی نداشته باشند، بلکه نمایندگان مجلس در بحث کلی و در سطح کشور، و نمایندگان شورا ها در سطح محلی و منطقه ای به تصمیم گیری و تصویب قوانین می پردازند که این موضوع به منزله ی تداخل در امور نیست.

   وی در ادامه افزود: امیدواریم این نشست ها موجب تبادل افکار و اتخاذ راهکارهای مناسب تصمیم گیری ها شود.س/ش 30068

   تعداد بازدید: 96
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2570    بازدید کنندگان دیروز: 5669    کل بازدید ها : 7,131,894
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد