• چهارشنبه،10 آذر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 105
   کد: 11358
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۱/۰۳/۲۵

   استاندار خراسان رضوی ، شورا های اسلامی از مهم ترین افتخارات نظام جمهوری اسلامی ایران هستند

   استاندار خراسان رضوی ، شورا های اسلامی از مهم ترین افتخارات نظام جمهوری اسلامی ایران هستند

   استاندار خراسان رضوی، در ابتدای سخنان خود در پنجاه و هفتمین شورای عالی استان ها به تشریح جایگاه حضرت رضا (ع)و شان و منزلت حدیث سلسله الذهب پرداخت و گفت: همه زیارت ائمه اطهار(ع) مستحب است، ولی در این حین زیارت حضرت رضا(ع) دارای فضایل بسیاری است.

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهرمشهد محمود صلاحی صبح امروز در ادامه صحبت های خود با تاکید بر اینکه نظام اسلامی به لحاط ماهیتی دو بخش دارد، افزود: اسلامی و مردمی بودن از ویژگی های اصلی این نظام است آن و امام خمینی(ره) بر تکیه بر این اصل نه یک کلمه زیاد و نه یک کلمه کم توانستند، بساط بر چیده شدن نظام شاهنشاهی را در ایران فراهم کنند.

   وی با اذعان به اینکه اگرچه انتخابات شورا ها در کشور با تاخیر طولانی انجام شد، افزود: امروزه شورا های اسلامی شهر و روستا جزئی از افتخارات نظام جموری اسلامی ایران محسوب می شود.

   وی در ادامه گفت: بهتر است در این یکسال باقی مانده برنامه ریزی صورت بگیرد تا در غالب کار گروهی یکسری وظایف و تصدگری های شهری به شورا واگذار شود.

   وی در خصوص افزایش اختیارات شورا های اسلامی شهر نیز گفت: این یک مسیر تکاملی است که اعضای شوراهای اسلامی از طریق نشان دادن توانایی های خودمی توانند به این ظرفیت دست پیدا کنند.

   وی در ادامه اجلاس شورای عالی استان ها را مهم ترین مجلس قانون گذاری بعد از مجلس شورای اسلامی کشور دانست و خاطر نشان کرد: ظرفیت شورا ها باید به گونه ای باشد که شورای شهر باشند نه شورای شهرداری ها.

   س/ش30069

   تعداد بازدید: 105
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 372    بازدید کنندگان دیروز: 5669    کل بازدید ها : 7,129,696
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد