• پنج شنبه،11 آذر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 63
   کد: 11348
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۱/۰۳/۱۸

   رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر مشهد:باید زیر ساخت های کاهش آلودگی هوا در مشهد فراهم شود

   رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر مشهد:باید زیر ساخت های کاهش آلودگی هوا در مشهد فراهم شود

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد فاطمه غیور در گفتگو با خبرنگار پایگاه افزود: برخی از این زیر ساخت هامربوط به فراهم کردن امکان استفاده از دوچرخه در حمل ونقل عمومی و گسترش فرهنگ دوچرخه سواری در شهر می باشد.

   وی درادامه توسعه ناوگان حمل ونقل عمومی و تامین گازوئیل کم گوگرد برای این ناوگان را از دیگر زیر ساخت های مهم در کاهش آلودگی هوا دومین کلانشهر مذهبی جهان دانست و عنوان کرد:بهسازی معابر برای پیاده روی عابران از دیگر راهکارهایی است که می تواند در افزایش استفاده شهروندان از پیاده روها موثر باشد.

   وی در ادامه با اشاره به آلودگی هوای سال گذشته مشهد گفت: امسال با توجه به بارندگی ها ی مناسب خوشبختانه شاهد آلودگی کمتربودیم اما باید توجه داشت این شهر به عنوان دومین کلانشهر مذهبی جهان علاوه بر رشد جمعیتی سالانه پذیرای 25میلیون نفر زائر است که باید برای کاهش آلودگی هوا و حفظ محیط زیست درآن به عنوان مولفه های توسعه شهری تمام تلاش های خود را معطوف نمائیم.

   وی در ادامه در خصوص یکسری ضوابط و مقررات شهری نظیر طرح ترافیک گفت: اینگونه ضوابط به صورت مسکن های مقطعی عمل می کنند و نمی توان انتظار داشت با برقراری این گونه قوانین از حجم خودروهای سطح شهر و آلودگی هوا کاسته شود، بلکه باید زیر ساخت های آنها را فراهم کنیم .

   غیور در ادامه در خصوص فاضلاب و پسابهای آزمایشگاهی که به فاضلاب شهری می ریزد نیز گفت: طی جلسات مختلف با مسئولان دانشگاه علوم پزشکی، محیط زیست و شرکت آب و فاضلاب مقررشد، با توجه به مضر بودن برخی از این فاضلاب هادر هر مجموعه ی آزمایشگاهی یک تصفیه خانه محلی برای بی خطر سازی پساب آنها در نظر گرفته شود تا از درصد آلودگی منتقل شده از این فاضلاب ها به فاضلاب شهری کاسته شود.

   وی در ادامه گفت: متا سفانه تاکنون گزارشی ازسوی سازمان های مورد نظر در خصوص چگونگی اجرای این موضوع به کمیسیون خدمات شهری شورا ارائه نشده است.م/ن 30056

   تعداد بازدید: 63
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 493    بازدید کنندگان دیروز: 2837    کل بازدید ها : 7,132,654
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد