• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 126
   کد: 11277
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۰/۱۰/۲۱

   در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد مطرح شد: باید برجستگی کار فرهنگی درمشهد افزایش یابد

   در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد مطرح شد: باید برجستگی کار فرهنگی درمشهد افزایش یابد

   رئیس کمیسون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد در یکصدو هشتادو سومین خطاب جلسه ی این کمیسیون خطاب به معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد تاکید کرد: باید علاوه بر افزایش نمود کار فرهنگی بتوان برجستگی آن را در شهر بیشتر کرد.

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد پیگیری وضعیت رسیدگی به باغ شاهنامه و بررسی چگونگی روند آسفالت جاده آن نخستین موضوعی بود که در گزارش دبیر کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهرمشهد مطرح شد که براساس آن فرمانداری وعده داده به تعهدات خوددر خصوص اختصاص اعتبار30 میلیون تومانی برای آسفالت راه باغ شاهنامه عمل کندو شهرداری منطقه دو نیز با انتخاب پیمانکار کار آسفالت را شروع نماید.

   بحث نامگذاری خیابان لشکر ثامن الائمه به نام شهید شهرام فر دیگر موضوع کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر بود که مقرر شد، توسط شمقدری عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد بررسی و نتیجه به کمیسیون ارائه شود.

   بررسی نامه مدیر کل اوقاف خراسان رضوی در ارتباط با موضوع میقات الرضا که براساس آن این اداره کل می خواهد نسبت به احیای تمامی امامزاده های مسیر مشهد دراستان بپردازد، ازشهرداری و شورای اسلامی شهر دعوت به حضور در جلسات ستاد هماهنگی این طرح کرده بود که قرار شد شادکام معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری مشهد به نمایندگی از شورای شهر و شهرداری در این جلسات حضور پیدا کند.

   ارائه گزارش دهنوی، رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی پیرامون اقدامات انجام شده در سال جاری موضوع بعدی مورد بررسی کمیسیون فرهنگی واجتماعی شورای اسلامی شهر بود که براین اساس وی بیان داشت: این ستاد پروژه های خاصی را در حرم های مطهر امامان معصوم(ع) پیگیری می کند به طوری که در کشور فعالترین ستاد بازسازی محسوب می شود.

   دهنوی با اشاره به پیگیری حدود 15ریزپروژه در سال 89، خاطرنشان کرد: ستادبازسازی عتبات عالیات به اجرای دو پروژه بزرگ ساخت صندوقچه داخل حرمین امام کاظم و موسی بن جعفر (ع)نیزبا هزینه بین 800 تا یک میلیارد تومان پرداخته است.

   وی با اشاره به وضعیت نابه سامان محل فعلی ستاد عتبات عالیات با توجه به حضور مهمان هایی از کشورهای دیگر،خواستار توجه ویژه مسئولان استان دراختصاص مکان یا زمین شد و افزود:تاکنون ستاد در سامرا، نجف، کاظمین، کربلا پروژه های مختلفی را انجام داده است که ارتقای گنبد حرم امام حسین )ع) از جمله آن ها می باشد.

   وی با بیان اینکه ما در حال تزریق فرهنگ خود به عتبات عالیات می باشیم افزود: تاکنون حتی یک ریال هم از محل نذورات مردمی برای بازسازی عتبات عالیات که ازسطح استان جمع آوری شده انحرافی صورت نگرفته است.

   دراین باره نیز مقرر شد؛ شمقدری نائب رئیس کمیسیون، مسعود قصابی دبیر کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی و همچنین شادکام معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهدطی جلسه ای تقاضاهای ستاد بازسازی عتبات عالیات را بررسی کنند و خروجی آن رابه کمیسیون ارائه دهند. بررسی لایحه اصلاح و متمم بودجه سال 90 سازمان فرهنگی و تفریحی شهرداری مشهد موضوع بعدی کمیسیون فرهنگی و تفریحی شهرداری شهر بود که براساس آن علی اکبرعصار نیا مدیر عامل آن گفت: اعتبار مصوب سازمان در سال 90 برابر با 168 میلیارد ریال که با بازبینی تغییراتی در ردیف های اختصاصی به برنامه های مختلف صورت گرفته است.

   وی ادامه داد: کاهش بودجه برنامه ای در سال 90 به دلیل حذف اعتبار پارک های موضوعی آموزشی شهروندی و ساماندهی متکدیان از بودجه سازمان بوده است که از محل مازاد درآمد سازمان جبران شده است و به افزایش اعتبار سایر برنامه ها وهمچنین بازپرداخت وام دریافتی در سال 89 اختصاص یافته است. عصارنیا با اشاره به تغییرات بودجه در بخشهایی از فعالیت های سازمان گفت:برگزاری دوره های آموزش شهروندی 20 درصد، تولید و توزیع محصولات فرهنگی 9 درصد، برگزاری مراسمات فرهنگی11درصد،مشارکت های اجتماعی درقالب طرح ما 67 درصد، راهبری امور کاهش آسیب های اجتماعی بحث جمع آوری متکدیان 100درصد و احداث و توسعه مراکز فرهنگی 100 درصد اصلاح بودجه داشته اند به طوری که در بحث جمع آوری متکدیان و احداث و توسعه مراکز فرهنگی ردیف بودجه قبلی با 100درصد تغییر در بودجه صفر شده است در مقابل بودجه اختصاصی به طرح مسجد ما به دلیل استقبال بی نظیر مساجد شهر 67 درصدافزایش یافته است.

   وی با تاکید به اهمیت جایگاه مساجد شهر و نظرمثبت اعضای کمیسیون فرهنگی واجتماعی شورای اسلامی اظهار داشت: امسال به جای 120 مسجدی که در برنامه لحاظ شده بود به دلیل استقبال دیگر مساجد طرح مسجدما به 200 مسجد ارتقا یافت. ارائه گزارشی از سوی بارانی درخصوص عملکرد دفتر برنامه ریزی و اعتبارات معاونت فرهنگی و اجتماعی در سال جاری دستور کار بعدی کمیسیون بود که وی گفت:با پیگیری صورت گرفته دردو سال اخیر بودجه معاونت در سال 89 نسبت به سال 90 حدود 67 درصد رشد و بودجه پیشنهادی سال 91 نسبت به 90 نیز 69 درصد افزایش داشته است. وی ادامه داد: امسال برای اجرای بودجه 230 فرم تفصیلی در سازمان فرهنگی و103 فرم تفضیلی در معاونت زده شده است. بارانی با اشاره به اینکه در بین معاونت های شهرداری بیشترین میزان تفویض اختیارات مربوط به معاونت فرهنگی و اجتماعی است، خاطرنشان کرد: تاکنون 13میلیاردتومان در سال جاری به مناطق اختصاص داده شده است و هزار و100 فرم تفضیلی نیز ثبت شده است که این به معنی این است که هزار و 100 اقدام فرهنگی انجام شده است. وی با اشاره به نرم افزار قراردادها و خرید کالا و ایجاد فرم معین گفت:در سال 90 در ح.زه معاونت 88 قرارداد عمرانی غیر از مناطق صورت گرفته است همچنین 99 قراداد جاری از بودجه هزینه ای منعقد شده است. بارانی ادامه داد: تمامی اعتبارات مناطق توسط نرم افزار انجام می شود .

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد در ادامه این گزارش ضمن مطلوب خواندن عملکرد حوزه برنامه ریزی معاونت فرهنگی واجتماعی شهرداری تاکید کرد: فعالیت های صورت گرفته در خور توجه است اما آنچه که اهمیت دارد خروجی و نتیجه فعالیت هاست که به اقدامات فرهنگی موثر در جامعه منجر شود. غلامرضا بصیری پور با تاکید براینکه باید نمود کار فرهنگی در شهر بیش از این باشد، خاطر نشان کرد: باید درخشندگی کار فرهنگی را در شهر بیشترکرد.س/ش 2261

   تعداد بازدید: 126
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 801    بازدید کنندگان دیروز: 2552    کل بازدید ها : 6,990,149
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد