• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 92
   کد: 11272
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۰/۱۰/۱۲

   لایحه شهرداری در خصوص تسهیلات خارجی برای خط 2 قطار شهری مجددا بررسی می شود

   لایحه شهرداری در خصوص تسهیلات خارجی برای خط 2 قطار شهری مجددا بررسی می شود

   اعضای شورای اسلامی شهر مشهد با دو فوریت لایحه اخذ تسهیلات خارجی برای خط 2 قطار شهری مشهد مخالفت کرده و تنها به یک فوریت آن رای دادند تا این موضوع ضمن بررسی بیشتر مستندات آن تهیه شود.

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد بر اساس این لایحه که از سوی شهرداری و با قید دو فوریت به شورا ارسال شده بود و در جلسه علنی در مرود آن بحث شد، به شهرداری مشهد اجازه داده می‌شود به منظور تامین اعتبارات مورد نیاز خط 2 قطار شهری مشهد نسبت به استفاده از تسهیلات مالی خارجی اقدام کند.

   بر این اساس به استناد ماده 5 قانون حمایت از سامانه‌های ریلی درون شهری، شهرداری مشهد و شورای اسلامی شهر مشهد بازپرداخت اصل و سود تسهیلات مذکور را در سررسید تعهد و تضمین می‌نماید. برغم اینکه عملیات خط 2 قطار شهری از برنامه زمانبندی عقب است، اعضای شورای شهر تنها با یک فوریت این طرح موافقت کردند و پیش‌بینی می‌شود در جلسه علنی آینده شورا این طرح در دستور کار قرار گیرد.

   همچنین شورای شهر لایحه انتشار اوراق صکوک اجاره به منظور تامین بخشی از منابع مالی مورد نیاز برای تملک املاک و اراضی در طرح بهسازی و نوسازی بافت قدیم آبکوه، پلاک 176 و املاک مسیر کمربندی جنوبی و ایستگاه‌های خط 2 قطار شهری به مبلغ 4000 میلیارد ریال را به دلیل عدم شفافیت به تصویب نرساندند و مقرر شد شهرداری پس از بررسی مجدد این طرح را با جزییات بیشتر ظرف مدت یک هفته به شورا ارائه نماید. دستور کار دیگر جلسه علنی امروز شورا انتخاب نماینده شورای اسلامی شهر مشهد در هیات حل اختلاف موضوع ماده 38 آیین‌نامه معاملات شهرداری تهران بود که مهندس عباس شیرمحمدی، رییس شورا به اتفاق آرا انتخاب شد.

   تعداد بازدید: 92
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 852    بازدید کنندگان دیروز: 2552    کل بازدید ها : 6,990,200
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد