• پنج شنبه،29 مهر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 93
   کد: 11271
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۰/۱۰/۱۲

   پژوهش باید مورد اقبال همه مسئولان قرار بگیرد

   پژوهش باید مورد اقبال همه مسئولان قرار بگیرد

    رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: سرمایه گذاری های کلان ما باید بیشتر بر روی اختراعات، نوآوری ها و پژوهش ها صورت باشد و مسئولان توجه بیشتری به این موضوع داشته باشند.

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد عباس شیر محمدی در همایش فناوری و پژوهش منطقه 9 دانشگاه آزاد اسلامی مشهد، افزود: یکی از مقوله ها در حوزه پژوهش این است که پس از گذشت چند سال از انقلاب، هنوز برای برنامه ریزی در حوزه پژوهش کار خاصی انجام نداده است.

   وی با بیان اینکه علی رغم اینکه مقوله پژوهش امری است که هزینه زیادی را در بر دارد و برای بسیاری از مسئولان ما باید به عنوان یک امر مورد اقبال قرار بگیرد، ولی متاسفانه در گسترش امر پژوهش شاهدکم کاری هستیم.

   وی با اشاره به این مطلب که نباید هیچ کاری را بدون پژوهش انجام داد، تصریح کرد: در ابتدا هر کاری را که بخواهیم انجام دهیم باید متکی به پژوهش هایی باشد که پژوشگران در این زمینه انجام می دهند و این در حالی است که به این موضوع در کشور ما توجه زیادی نشده است.

   شیر محمدی در خصوص چالش های پیش روی پژوهش گفت: مدیران بیشتر تمایل دارند که کارها و پروژه های پژوهشی به سرعت عملیاتی و به خدمت گرفته شود، و این در حالی است که به ثمر رسیدن یک تحقیق و پروژه یک دوره زمانی را به خود اختصاص می دهد.

   وی در ادامه افزود: مشکل اساسی تر این است تا به یک مشکلی در امر پژوهش بر می خوریم خیلی سریع با هزینه های دیگر را جایگزین آن می کنیم و مهلت اصلاح دوباره و پژوهش بیشتردر آن موضوع را نمی دهیم در صورتی که بایدبرای تحقق نتایج پژوهشی فرصت پژوهش های چند باره را به پژوهشگران بدهیم تا بتوانند اشکالات و موانع کار خود را برطرف کنند.

   وی در ادامه با اشاره به فعالیت های مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر مشهد، گفت: شورای اسلامی شهر مشهد جزو اولین شوراهایی است که به مقوله پژوهش و نیاز به پژوهش در شهر توجه ویژه کرد و به همین دلیل مرکزی را تحت عنوان مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر مشهد بنیان نهاد.

   این مقام مسئول در خصوص فعالیت های این مرکز خاطر نشان کرد : در حال حاضر در این مرکز حدود 50 پایان نامه دانشجویی مرتبط با مدیریت شهری و برنامه ریزی شهری حمایت مالی شده است و نیز حدود 33 قرارداد اینترشیپ منعقد شده که هدف آن بررسی نیازهای و ضرورت های شهری به نمایندگی شهرداری و با همکاری دانشجویان انجام می شود.

   وی همچنین خاطر نشان کرد:همچنین 34 قرارداد پژوهشی در موضوعاتی مرتبط با مسائل شهری بسته شده است و در حال بررسی می باشد.

   وی در ادامه از انتشار مجله تخصصی مشهد پژوهی توسط مرکز پژوهش ها خبر داد و اذعان کرد: ارسال فراخوانی برای کلیه دانشگاها در خصوص بحث پژوهش در زمینه های مورد نیازاز دیگر فعالیت های مرکز پژوهش ها ی شورای اسلامی شهر مشهد می باشد وی در پایان از فعالیت های پژوهشی دانشگاه آزاد مشهد اظهار خرسندی کرد و به پیشرفت هرچه بیشتر این گونه فعالیت ها در تمامی دانشگاه ها و مراکز علمی تاکید کرد. م/ن 2245

   تعداد بازدید: 93
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 1810    بازدید کنندگان دیروز: 2054    کل بازدید ها : 7,005,877
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد