• شنبه،31 اردیبهشت 1401
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 73
   کد: 11220
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۰/۰۷/۱۸

   مدیریت زائر راهکار مناسبی درراستای استفاده از ظریفت های معنوی شهرمشهد به شمار می آید

   مدیریت زائر راهکار مناسبی درراستای استفاده از ظریفت های معنوی شهرمشهد به شمار می آید

   رئیس شورای اسلامی شهر مشهد مدیریت زائررایکی از برنامه های مناسب در راستای استفاده از ظرفیت های معنوی شهر مشهد دانست.

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد عباس شیرمحمدی در گفتگو با خبرنگار پایگاه در خصوص ماندگاری زائر در مشهد افزود: باید برای زائران یک برنامه ریزی مناسب در زمینه رفت وآمد صورت بگیرد و شرایطی ایجاد شودتا زائران بیشتر در قالب کاروان های زیارتی به مشهد سفر کنند.

   وی با بیان اینکه زمانیکه زائران با کاروان برای زیارت مشرف شوند، می توان در خصوص زیارت آنها برنامه های فرهنگی و خدمات مطلوب تری را ارائه نمود، افزود:با تعریف شرایط مناسب برای مدیریت زائر ، ماندگاری زائر در مشهد افزایش پیدا خواهد کرد.

   وی با اشاره به اینکه زمانیکه زائر بدون در نظر گرفتن پیش بینی های لازم نظیر رزرو محل اسکان به مشهد سفر می کند در زمان حضور در این شهر با مشکلاتی روبه رو می شود، افزود: اگر برنامه ریزی مناسب در خصوص مدیریت زائر صورت بگیرد بسیاری از مشکلاتی که برای زائر به وجود می آید برطرف می شود.

   این مقام مسئول افزایش ترافیک ، کمبود مکان های اقامتی، عدم رسیدگی مناسب به مسائل فرهنگی زائران و عدم استفاده از ظرفیت های دیگر شهر مشهد را از جمله مشکلات پیش روی زائر در برخی دوره های زمانی خاص دانست و افزود:رسیدگی به مقوله های فرهنگی و تفریحی امکان ماندگاری و بهره بری بیشتر برای زائران در مشهد را فراهم می کند.

   شیرمحمدی در ادامه در خصوص گسترش گردشگری دینی در مشهد نیز گفت: ما باید با مدیریت زائر برنامه های متنوعی را در حرم مطهرو امام زاده های اطراف مشهد و سطح شهر داشته باشیم و از این مراکز به عنوان یک پایگاه برای جذب زائر و گردشگر استفاده کنیم.

   وی این مراکز را پایگاه های خوبی برای انتشار کتابهای دینی، کتابهای ادعیه، سی دی ها و نرم افزارهای دینی دانست و تصریح کرد: می توان کتابخانه های موقت را برای استفاده زائران داشته باشیم تا زائران بتوانند بیشتر با منابع اسلامی آشنا شوند.

   وی در خصوص برنامه هایی انجام شده در راستای گسترش فرهنگ رضوی در مشهد نیزگفت:یکی از افتخارات مردم مشهد وجود مضجع شریف حضرت رضا(ع) می باشدکه باید به این نکته توجه کنیم که علی رغم توسعه حرم این امام بزرگوار باید به گسترش سیره ی ایشان به عنوان فرهنگ رضوی در میان نسل جوان نیز تلاش کرد.

   وی در پایان خاطر نشان کرد: بایدعلاوه بر افزایش معرفت و شناخت عملی از شخصیت حضرت رضا(ع) در راستای عینیت بخشی به سیره ی آن بزرگوار در عمل ورفتار شخصی اقدام کنیم.م/ن 2160

   تعداد بازدید: 73
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 605    بازدید کنندگان دیروز: 11743    کل بازدید ها : 7,673,123
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد