• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 99
   کد: 11143
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۰/۰۱/۱۸

   بررسی عملکرد ستاد استقبال از بهار 90 در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد صورت گرفت

   بررسی عملکرد ستاد استقبال از بهار 90 در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد صورت گرفت

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهدیکصد و پنجاه و دومین نشست کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد در حالی کار خود را در سال جدید آغاز نمود که بحث و بررسی در خصوص ستاد استقبال از بهار و عملکرد شهرداری در این حوزه از سوی اعضاء پیگیری شد. 

    در ابتدای این نشست که با حضور معاون سازمان فرهنگی و تفریحی شهرداری مشهد تشکیل شد، باوندیان عضو هیئت علمی دانشگاه فردوسی مشهد به عنوان مهمان ویژه این کمیسیون به تشریح مبانی معماری ایرانی اسلامی در طراحی فضاهای شهری پرداخت.

   وی با بیان اینکه در حال حاضر 925 دانشجوی معماری و هنر در مشهد در حال تحصیل هستند افزود:  تا کنون از این تعداد 200 نفر به عنوان دانشجوی ممتاز طرح های خودرا برای معماری اسلامی شهر مشهد ارائه نموده اند .

   پژوهشگر برتر سال 89 همچنین با اشاره به اینکه باید شرایطی برای حضور دانشجویان در عرصه محیط های شهری از طریق برگزاری فراخوان آثار به مناسبت های مختلف از جمله روز ملی معماری فراهم نمود ،تصریح کرد: می توان ضمن شرکت دانشجویان و اساتید در شهرسازی و مدیریت شهری، شهرمشهد ازپیشنهاد های آنان در زمینه طرح های اسلامی ایرانی نیز استفاده نمود.

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر در ادامه ضمن ابراز خرسندی از عملکرد ستاد استقبال از بهار فعالیت های این ستاد را نسبت به سال گذشته مثبت ارزیابی و تاکید کرد: فعالیت های صورت گرفته را می‌توان در چهار بخش اطلاع رسانی، اسکان زائر، برنامه های فرهنگی ،هنری سطح شهر و فضاسازی تقسیم بندی نمود.

   غلامرضا بصیری پور گفت: در بخش اطلاع رسانی آنچه برای نخستین بار رخ داده است، تجمیع اطلاعات شهری از سوی سازمان ها و توزیع آن در تیراژ 600 هزار نسخه است که می توان توزیع نقشه های گردشگری شهر مشهد،نصب سیستم های هوشمند و استقرار 15 هزار نیروی راهنمای زائر در سطح شهر را نیز  به آن افزود. 

    و ی خاطر نشان کرد: المان های نوروزی امسال به لحاظ کیفی نسبت به سال گذشته از رشد مناسبی برخوردار بوده که با توجه به هزینه های صورت گرفته نتیجه گیری های لازم راباید از طریق نظرسنجی عمومی پیگیری کرد.

   وی همچنین در خصوص استقبال برخی از شهرها در نصب المان های خاص این حرکت ها را دارای زمینه های روشن وملموس خواندو خاطر نشان کرد :به طور تقریبی می توان به توازن 70 درصدی نصب المان ها در مناطق برخوردار و غیر برخوردار اشاره کرد که امید است در آینده این میزان به رقم 100 درصدی افزایش یابد.

   غلامرضا بصیری پور در ادامه افزود: اسکان 80 هزار زائر در 3 کمپ اصلی شهر، و انتقال رایگان زائران به حرم از دیگر فعالیت های انجام گرفته  شهرداری در ایام نوروز بود.

   وی با بیان اینکه از سوی استانداری خراسان رضوی اعتباری برای تهیه 250کلبه در کمپ ها ی سطح شهردر نظر گرفته شده  است افزود :تا کنون 20 کلبه برای ایام نوروز آماده شده که تا پایان تابستان سال جاری مابقی نیز دراختیار مردم قرارمی گیرد.

    جواد داوود آبادی یکی از اعضای کمسیون فرهنگی ضمن انتقاد از نصب برخی المان های نامتعارف درمیادین اصلی شهرافزود: شکل گیری شهرسازی منطبق با معماری اسلامی زمینه ساز فضاسازی شهری مناسب و کاهش هزینه های اضافی می شود.

   فاطمه غیور دیگر عضو کمسیون نیز، فعالیت های ستاد استقبال از بهار را از آن جهت که کار دسته جمعی و هماهنگ با سایر سازمان ها بوده، مثبت دانست و تاکید کرد: کلیه فعالیت ها باید در حوزه های مختلف به صورت مستند و آماری در اختیار اعضاء در صحن علنی شورا قرار بگیرد تا بتوانند این مساله رابهتر بررسی نمایند.

   وی انجام نظرسنجی منسجم و مناسب از طریق مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر مشهد در خصوص دیدگاه مردم نسبت به برنامه های ستاد استقبال از بهار رااز دیگراولویت هابرای نتیجه گیری عملکرد این ستاد خواند و اظهارداشت: زیباسازی باید به صورت بنیادی از طریق معاونت شهرسازی شهرداری مشهد انجام بپذیرد.

   شهرکی

   تعداد بازدید: 99
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2761    بازدید کنندگان دیروز: 3490    کل بازدید ها : 7,303,871
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد