• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 165
   کد: 11139
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۰/۰۱/۱۷

   گارگروه جهاد اقتصادی برای پروژه های عمرانی وشهری مشهد تعیین می شود

   گارگروه جهاد اقتصادی برای پروژه های عمرانی وشهری مشهد تعیین می شود

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهدیکصدو شصتمین جلسه کمیسیون فنی و عمران در حالی فعالیت خود را در سال جدید آغاز نمود که برا ساس رهنمودهای رهبری در خصوص نام گذاری سال 90 به سال جهاد اقتصادی موضوع زمانبندی پروژه های عمده شهری و عمرانی مورد بررسی قرار داد.

   بررسی برنامه زمانبندی و اجرای طرح بزرگ میدان شهدا

   رئیس کمیسیون فنی، عمران با اشاره به اینکه تشکیل کارگروه های جهاد اقتصادی برای طرح های میدان شهدا ،ثامن،قلعه آبکوه،لشکر 77ثامن الائمه و ساماندهی حاشیه شهر ضروری است تصریح کرد:. شهرداری و سازمان های زیر مجموعه آن موظف اند تا ظرف مدت یک ماه کلیه برنا مه های زمانبندی خود را منطبق با سال جهاد اقتصادی به این کمیسیون ارائه نمایند. جواد داوود آبادی افزود: در آینده با ایجاد یک بانک اطلاعاتی از منابع انسانی متخصص به منظور پیشرفت در ابعاد مختلف جهاد اقتصادی و ارائه فراخوان در سطح مشاوران و متخصصان معماری در خصوص ارائه معماری ونورپردازی اسلامی ایرانی برای تمامی ساختمانهای عمومی، تجاری و مسکونی با تحقق کامل فرمایشات مقام معظم رهبری در سال جهاد اقتصادی از طریق شتاب فعالیت ها در حوزه ی معماری اسلامی دنبال می شود. وی با بیان اینکه شهرداری در طرح میدان شهدا می بایست علاوه برحرکت جهاد گونه ظرف مدت یک ماه زمانبندی اتمام پروژه را به کمیسیون ارائه دهد تاکید کرد: سرعت بخشی همزمان در تملک اجرا و کوتاه نمودن زمان ساخت پروژه های بزرگ ازجمله  تدقیق نمودن برنامه های تاسیسات زیر بنایی نیز باید صورت بپذیرد..

   بررسی نامه شهرداری در خصوص اصلاح آئین نامه انتخاب مشاوران

   در ادامه پیرو مصوبه شورای اسلامی شهر در مورخ 17/4/88 آئین نامه تشخیص صلاحیت و نحوه انتخاب و ارجاع کار به مشاوران پس از تصویب همچنان دارای اشکالاتی بود که سیکل اداری و روند انتخاب مشاوران را کندمی نمود بر این اساس اعضا مقررنمودن تا شهرداری آئین نامه را مجددا مورد بازبینی قرار داده و طی لایحه ای به کمیسیون فنی، عمرانی و طرح ریزی شهری جهت تصویب ارسال نماید .

   بررسی طرح جمعی از اعضاء شورا در خصوص تاسیس مدیریت زیباسازی شهری مشهد

   در این نشست همچنین طرح تاسیس مدیریت و ایجاد سازمانی با عنوان مدیریت زیباسازی مشهد مورد بررسی قرار گرفت. داوود آبادی در این خصوص توضیح داد:طرحی در خصوص تمرکز فعالیت های بهبود کیفیت محیط شهری با تاکید برمبلمان شهری توسط جمعی از اعضاشورا ارائه شد که در آن تاسیس یک سازمان مستقل زیباسازی و یا مدیریت و احد زیر نظر معاونت شهر سازی پیشنهاد شده بود که این طرح در تاریخ 23/3/89 مورد تصویب اعضا شورا قرار نگرفت و تنها به صورت مصوبه ای مطرح شد که شهرداری را ملزم به تنظیم کتابچه راهنمای مبلمان شهری و گرافیک محیطی با نگرش اسلامی ایرانی می نمود. وی خاطر نشان کرد: در تاریخ 17/12/89 مجددا طرحی توسط اعضا شورا پیشنهاد شد که در آن شهرداری را موظف می نمودظرف مدت سه ماه طرح های خود را برای تاسیس سازمان زیباسازی ارائه نماید.

   بررسی شهرداری در خصوص تعریض، بازگشایی و بهسازی معابر ورودی شهر مشهد

   در ادامه این نشست اعضاءدر خصوص بودجه پنج میلیارد تومانی بهسازی مبادی ورود شهر که از سوی کارگروه زیارت استانداری خراسان رضوی تصویب شده بود مقرر داشتند تا مشاور تعیین شده از سوی شهرداری نظرات کارشناسی خودرا هر چه سریعتر به این کمیسون جهت بررسی ارجاع نمایند.

   پیگیری اقدامات صورت گرفته در کمربند 75 متری جنوبی

   در این جلسه همچنین با توجه به تصویب 20 میلیارد تومان بودجه در کارگروه زیارت برای احداث کمربند 75 متری جنوبی مقرر شد شهرداری مشهد کلیه اقدامات صورت گرفته در راستای اجرای قطعه اول و دوم این کمربندی را ظرف مدت یک ماه به این کمیسیون  ارسال نماید.

   بررسی نامه شهرداری در خصوص نماد میدان جهاد

   جواد داوودآبادی گفت: در اواخر سال گذشته نامه ای از سوی رئیس جهاد کشاورزی در خصوص تخریب المان میدان جهاد به شورا ارسال شد که مقررشد در جلساتی که با حضور معاونت فنی عمران ، معاونت شهرسازی و نمایندگان جهاد تشکیل می شود در خصوص المان جدید میدان جهاد تصمیم گیری شود که بر این اساس با توجه به تلاش شهرداری در این خصوص، شورا اقدامات صورت گرفته رادر طراحی و اجرای بدنه میدان جهاد را کافی و ساخت المانی مجزا را به زمان دیگری موکول نمود.

   صدور شناسنامه فنی برای ساختمان ها

   در دامه اعضاءدر راستای اجرایی نمودن مبحث دوم مقررات ملی ساختمان و صدور شناسنامه فنی ملکی ساختمان که نقش موثری در در ارتقاء کیفیت ساخت و سازها دارد موضوع را در کمیسیون مورد بررسی قرار دادن که مقرر شد در جلسه بعد و با حضور مسکن و شهرسازی و نظام مهندسی ساختمان، موضوع صدور شناسنامه فنی ساختمان در کمیسیون مورد بحث و تبادل نظر قرار گیرد. در حاشیه  داوودآبادی به احداث اقامتگاه های ارزان قیمت برای زوار حداقل تا یک میلیون نفر در سال 90 تاکیدو آن را از ضروری ترین نیاز های شهرمقدس مشهد دانست.

   شهرکی

   تعداد بازدید: 165
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2810    بازدید کنندگان دیروز: 3490    کل بازدید ها : 7,303,920
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد