• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 150
   کد: 186225
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۸/۱۴
   رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهدمقدس در پویش ‌سه‌شنبه های بادوچرخه:

   بوستان خورشید به دوچرخه های اشتراکی ویژه کوهستان مجهز خواهد شد/ پیش‌بینی 12 کیلومتر مسیر سبز پیرامون بوستان خورشید

   رئیس کمیسیون عمران، حمل‎‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهدمقدس گفت: بوستان خورشید با توجه به شرایط و ظرفیت‌هایی که برخوردار است، میتواند به یکی از قطب های ورزشی مشهد تبدیل شود؛ در همین راستا حدود 12 کیلومتر مسیر ویژه دوچرخه پیرامون این پارک پیش‌بینی شده و به زودی دوچرخه های اشتراکی ویژه کوهستان در این مجموعه ایجاد خواهد شد.
   بوستان خورشید به دوچرخه های اشتراکی ویژه کوهستان مجهز خواهد شد/ پیش‌بینی 12 کیلومتر مسیر سبز پیرامون بوستان خورشید

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، صبح امروز و در ادامه پویش سه‌شنبه های بادوچرخه در مناطق، رئیس کیمسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهد بهمراه جمعی از مدیران شهری بخشی از بوستان خورشید را رکاب زدند.

   مجتبی بهاروند در این پویش با بیان اینکه گسترش فرهنگ پیاده‌محوری و دوچرخه‌سواری یکی از تاکیدات اصلی کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهد است، اظهارکرد: پیرو همین رویکرد و نگاه، شهرداری های مناطق مکلف هستند در بوستان های جدیدالاحداث، مسیرهای ویژه دوچرخه را پیش‌بینی کنند و برای بوستان هایی که پیشتر ساخته شده‌اند نیز درصورت امکان مسیر سبز احداث شود.

   وی در ادامه گفت: منطقه 9 شهرداری مشهد یکی از مناسبترین مناطق برای گسترش و ایجاد مسیرهای ویژه دوچرخه است؛ اقدامات خوبی نیز در همین راستا در حال شکل‌گیری است که از جمله آنها میتوان به مسیر دوچرخه در بوستان وکیل‌آباد و کوهستان پارک خورشید اشاره کرد.

   بهاروند با بیان اینکه مجموعه بسیار خوبی در بوستان خورشید در حال شکل‌گیری است، افزود: این بوستان از قابلیت های بسیار بالایی برخوردار است و میتواند به یک قطب تفریحی-ورزشی در مشهد تبدیل شود چراکه امکان ورزش های مختلف اعم از کوهنوردی، پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری کوهستان و ... در آن محیا شده است.

   رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهد تصریح کرد: پیرامون بوستان خورشید حدود 12 کیلومتر مسیر ویژه دوچرخه پیش‌بینی شده که در فاز نخست زیرسازی‌های 2 کیلومتر از این مسیر انجام خواهد شد.

   بهاروند گفت: در طرح جدید دوچرخه های اشتراکی که از اواخر سال جاری اجرایی خواهد شد، ایستگاه ویژه‌ای هم در این بوستان، مجهز به دوچرخه های کوهستان پیش‌بینی می‌شود و در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت.

   تعداد بازدید: 150
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2564    بازدید کنندگان دیروز: 3490    کل بازدید ها : 7,303,674
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد