• چهارشنبه،17 آذر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 141
   کد: 11102
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۸۸/۱۰/۰۱

   عضو شورای شهر مشهد: موقع اجرای طرح ها،لنگ می زنیم!

   <p align=justify><span lang=FA style=font-size: 16pt; line-height: 115%; font-family: &quot;B Nazanin&quot;>رئیس کمیسیون حمل و نقل و خدمات شهری شورای شهر مشهد تاکید کرد: چنانچه شهرداری استفاده از پیمان&zwnj;کار مناسبی را در دستور کار خود قرار دهد، سیستم الکترونیکی شدن بلیت اتوبوس&zwnj;های مشهد تا نیمه اول سال 89 اجرا خواهد شد. </span></p>
   عضو شورای شهر مشهد: موقع اجرای طرح ها،لنگ می زنیم!

    جواد داوودآبادی فراهانی با اشاره به جلسه هفته اخیر کمیسیون حمل و نقل شورای شهر مشهدگفت: در این جلسه به لایحه ارائه شده شهرداری در خصوص پیاده‌سازی و ساماندهی هوشمند پارکینگ‌های حاشیه‌ای و غیرحاشیه‌ای در شهر مشهد پرداخته شد.
   وی تصریح کرد: به دلیل اختلافی که بین معاونت حمل و نقل شهرداری و شرکت موبایل پارک به وجود آمد، و به‌رغم موفقیت این سیستم، طرح مذکور متوقف شد و شهرداری نیز نتوانست طرح مناسب جایگزینی برای آن ارائه دهد.

   وی با بیان اینکه شهرداری قصد دارد قرار دادهای جدید با پیمان‌کاران دیگری منعقد کند، اظهار داشت: در این جلسه مقرر شد پیمان‌کار طرح موبایل‌پارک و سایر پیمان‌کارانی که از سوی شهرداری معرفی شده‌اند با حضور در جلسه‌ای که اعضای شورای شهر حضور دارند، به دفاع از برنامه‌های خود بپردازند و تصمیم‌گیری در خصوص استفاده از یکی از این پیمان‌کاران توسط شورا به شهرداری ابلاغ شود.

   داوودآبادی با بیان اینکه در حال حاضر مشهد دارای حدود 9هزار و 433مکان پارک حاشیه‌ای در 31 خیابان شهر می‌باشد، افزود: 732 مکان پارک غیرحاشیه‌ای نیز در این شهر وجود دارد. وی ادامه داد: در حال حاضر مشهد به 13 پارکینگ مجهز است که از این تعداد 6 مورد شبانه‌روزی است که 3هزار و 965 مکان پارک در آن‌ها ایجاد شده است.

   داوودآبادی ادامه داد: در این جلسه همچنین به بحث و بررسی در خصوص تجهیز ناوگان اتوبوسرانی مشهد به دستگاه کارت‌خوان و جایگزینی کارت الکترونیکی به جای استفاده از بلیت‌های فعلی پرداخته شد. وی با اشاره به اینکه این موضوع در راستای پیاده‌سازی سیستم هوشمند حمل و نقل درون‌شهری ارائه شده بود، تصریح کرد: بر اساس بررسی‌های شورای شهر مشهد، مشخص گردید در این خصوص نیز درخواست تعدادی از پیمان‌کاران داخلی متقاضی ایجاد چنین سیستمی ‌در مشهد توسط شهرداری مورد بررسی قرار نگرفته و یا به صورت سطحی به این درخواست‌ها رسیدگی شده است، در حالی که آنان توان اجرای چنین پروژه‌ای را دارا می‌باشند.

   وی در عین حال از نظر مساعد معاونت حمل‌ونقل شهرداری در به‌کارگیری شرکتی برای پیاده‌سازی سیستم کارت‌خوان الکترونیکی در مشهد خبر داد و گفت: شرکت مذکور قبلا در تهران نیز مشغول به فعالیت بوده، اما بنا به دلایلی این فعالیت خاتمه یافته است. وی افزود: در این خصوص تصمیم گرفته شد تمامی‌ پیمان‌کاران علاقه‌مند به اجرای این سیستم در مشهد در جلسه‌ای به دفاع از برنامه‌ها و امکانات خود بپردازند و شورای شهر نیز گزینه مناسب را به شهرداری برای عقد قرار داد معرفی کند.

   وی با انتقاد از تاخیر و عدم اجرای چنین سیستمی ‌در ناوگان اتوبوسرانی، تصریح کرد: تهران از ابتدای سال 89 الکترونیکی شدن بلیت اتوبوس‌ها را اجرایی می‌کند، ولی متاسفانه در مشهد و با وجود اینکه از سال‌های قبل وعده استفاده از این سیستم داده شده، به دلیل برخی اختلاف نظرها، به هدف موردنظر نرسیده‌ایم.

   داوودآبادی در پاسخ به این پرسش که مشهد از چه زمانی شاهد الکترونیکی شدن بلیت اتوبوس‌ها خواهد بود، گفت: چنانچه شرکت موبایل‌پارک که یکی از متقاضیان اجرای این سیستم در مشهد است و در سه سال گذشته سرمایه‌گذاری و مطالعات مناسبی در این خصوص داشته از سوی شهرداری انتخاب شود، تا قبل از انتهای نیمه اول سال 89 می‌توان شاهد اجرای این طرح در مشهد بود. وی تاکید کرد: چنانچه شهرداری قصد استفاده از پیمان‌کار جدید دیگری را داشته باشد، اجرای سیستم مذکور نیز به طور قطع و همانند سال‌های قبل با تاخیر مواجه خواهد شد.

   وی گفت: همواره در مشهد طرح‌های خوبی از سوی مسئولان ارائه می‌شود، ولی در موقع اجرا لنگ می‌زنیم و به هدف خود نمی‌رسیم که این موضوع باید آسیب‌شناسی شود.

   تعداد بازدید: 141
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 279    بازدید کنندگان دیروز: 3168    کل بازدید ها : 7,147,725
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد