• چهارشنبه،17 آذر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 180
   کد: 11095
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۸۸/۱۰/۱۶

   شیوه مشارکت مردم در بازسازی بافت اطراف حرم مطهر،متنوع شود

   <p><strong><span lang=FA style=font-family: &quot;Arial&quot;,&quot;sans-serif&quot;;>رئیس شورای اسلامی شهر مشهد تاکید کرد: عدم اطلاع&zwnj;رسانی مناسب به مردم<span style=>&nbsp; </span>کشور و مسلمانان سایر کشورهای جهان برای مشارکت آن&zwnj;ها در بازسازی بافت فرسوده اطراف حرم مطهر امام رضا(ع)، در کندی روند اجرای این پروژه عظیم دخیل بوده است.</span></strong></p>
   شیوه مشارکت مردم در بازسازی بافت اطراف حرم مطهر،متنوع شود

   دکتر سیدمحمد طباطبائی  افزود: در طرح اولیه بازسازی بافت فرسوده مشهد، قرار بود دولت به تعهداتی در خصوص ارائه بودجه های مناسب به این پروژه عمل کند که متاسفانه در طول این سال‌ها، هیچ‌کدام از دولت‌ها به صورت مستقیم بودجه‌ای برای بازسازی بافت اطراف حرم تزریق نکردند. وی ادامه داد: ولی دولت‌ها به ارائه تسهیلاتی درخصوص فروش اوراق مشارکت پرداختند که البته جای تشکر دارد و مردم هم از این موضوع استقبال کردند.

   وی تصریح کرد: نمی‌گوییم طرح بازسازی بافت فرسوده مشهد توجیه اقتصادی ندارد، ولی به نظر می‌رسد یکی از مشکلات این طرح این است که نتوانسته‌ایم اطلاع‌رسانی مناسبی به مردم در خصوص مشارکت آن‌ها داشته باشیم و باید این اطلاع‌رسانی در سطح کل کشور انجام شود و حتی کلیه مسلمانان جهان از شرایط و تسهیلات و ویژگی‌های بازسازی اطراف حرم مطهر باخبر شوند.

    رئیس شورای شهر مشهد تصریح کرد: معتقدم این عدم اطلاع‌رسانی مناسب، در کندی کار دخیل بوده است و  باید فعالیت بیشتری برای این موضوع صورت گیرد.

    

    

    

   وی در عین حال بر لزوم تقویت مشارکت ساکنان این مناطق در بازسازی بافت فرسوده مشهد تاکید کرد و گفت: این زمینه باید فراهم شود، چراکه آن‌ها همیشه اعتقاد داشته‌اند از فروش ملک خود ضرر می‌کنند و به همین خاطر باید شیوه مشارکت مردم در این منطقه متنوع‌تر شود.

    

    

    

   طباطبائی همچنین به وضعیت ترافیک مشهد به عنوان یکی از اصلی ترین معضلات این شهر و  تشدید آن در سال‌های اخیر اشاره کرد و گفت: همیشه اختلاف‌نظر بین علمای حمل و نقل بر اساس ایجاد تقاطع‌های غیرهمسطح و یا فرهنگ‌سازی ترافیکی وجود داشته، ولی ما می‌گوییم هردوی این عوامل به‌هم مرتبط و مورد نیاز است.

    

    

    

   عضو کمیته راهبردی شورای شهر مشهد خاطرنشان کرد: ما نیز در مصوبات شورا همین موضوع را دنبال نموده و مثلا گفته‌ایم گره‌های کور ترافیکی رفع شود و همچنین برای احداث تقاطع غیرهمسطح نیز مصوبه داشته‌ایم، گرچه به دلیل عدم تامین بودجه‌های مورد نیاز، اجرای آن‌ها به تعویق افتاده است.

    

    

    

    وی با بیان اینکه رفع ترافیک نیاز به مشارکت مردم دارد و متاسفانه در مشهد خودروی تک‌سرنشین زیاد داریم، اضافه کرد: گرچه معتقدیم باید فرهنگ‌سازی مناسبی صورت گیرد، ولی قبول داریم دلیل عدم وجود فرهنگ مناسب ترافیکی در کلان‌شهر مشهد، کمبود امکانات حمل‌ونقل عمومی‌ است.

    

    

    

   وی احداث و توسعه خطوط ویژه اتوبوسرانی را در کاهش بار ترافیکی و جلوگیری از اتلاف وقت مردم بسیار موثر دانست و ادامه داد: به شهرداری تاکید کرده‌ایم توسعه این خطوط را در دستورکار خود قرار دهد و گرچه محدودیت‌هایی برای برخی از مردم و کسبه اطراف این خطوط ایجاد می‌شود، ولی ناگزیر به اجرای آن هستیم. طباطبائی تصریح کرد: ما می‌گوییم در خصوص ترافیک، همه امکانات به جای خود خوب است و هیچ‌کدام ارجح به دیگری نیست و باید همه با رعایت اولویت‌های لازم اجرا شوند.

    

    

    

   وی در بخش دیگری از سخنانش به برگزاری نمایشگاه فرصت‌های سرمایه‌گذاری مشهد و نیز تصویب لایحه‌ای در شورای شهر به منظور انعقاد قرارداد شهرداری با سرمایه‌گذاران اشاره کرد و افزود: معتقدم این نمایشگاه گام محکمی برای توسعه مشهد بود، ولی احتمالا درصد بالایی از تفاهم‌نامه‌های شهرداری با بخش خصوصی به تنظیم قرار داد نخواهد رسید.

    

    

    

   رئیس شورای شهر مشهد اظهار داشت: فعلا تاکید اعضای شورا بر این است که به هر سرمایه‌گذار حتما یک پروژه برسد. طباطبائی گفت: پیشنهاد می‌کنم برای سال 89 به جای اینکه 50 پروژه را در یک نمایشگاه ارائه کنیم، چند نمایشگاه تخصصی برگزار کنیم و در هر نمایشگاه به صورت اختصاصی به بازشناسی کمبودهای شهر بپردازیم.

   تعداد بازدید: 180
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 462    بازدید کنندگان دیروز: 3168    کل بازدید ها : 7,147,908
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد