• پنج شنبه،29 مهر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 83
   کد: 185707
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
   عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهدمقدس مطرح کرد؛

   ارتقاء فرهنگ عمومی با غنا بخشیدن به کتابخانه‌ها

   عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهدمقدس در جلسه کمیسیون که به میزبانی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان رضوی برگزار شد، گفت: کتابخانه‌ با فرهنگ عمومی مرتبط است و به میزانی که غنا بیشتری پیدا کند، برای شهر بهتر است و به همین دلیل شورای پنجم پیوسته به آن توجه ویژه‌ای دارد.
   ارتقاء فرهنگ عمومی با غنا بخشیدن به کتابخانه‌ها

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، سیدمحسن حسینی‌پویا، صبح امروز و در جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد که به میزبانی کتابخانه مرکزی برگزار شد، اظهارکرد: یکی از موضوعاتی که تمامی ارکان شهری معتقد و باورمند به گسترش آن هستند، کتابخانه های عمومی است و خوشبختانه در گفتار و عمل نیز همنوایی خوبی شاهدیم که فرصت مغتنمی محسوب می‌شود.

   وی با بیان اینکه شورای پنجم شهر مشهد و مدیریت شهری نیز تاکنون دغدغه‌مندی خود نسبت به این حوزه را به اثبات رسانده است، گفت: کتابخانه‌ با فرهنگ عمومی مرتبط است و به میزانی که غنا بیشتری پیدا کند، برای شهر ما بهتر است و به همین دلیل به آن توجه ویژه‌ای داریم.

   حسینی‌پویا در ادامه با بیان اینکه ما به ازای هر 67 هزارنفر یک کتابخانه داریم که این آمار نگران‌کننده است، خاطرنشان کرد: در عین حال باید سرانه صندلی های کتابخانه‌ها نیز بررسی شود تا شاید امیدوارکننده باشد.

   وی همچنین گفت: پروژه کتاب امانت یا امانت‌فروشی، همچون شهر تهران، میتواند بین شهرداری مشهد و نهاد کتابخانه های عمومی شکل گیرد و کار مشترکی آغاز شود.

   عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد در ادامه به برگزاری جشنواره های مختلف اشاره کرد و گفت: این جشنواره‌ها را میتوانیم در قالب نقد، معرفی و یا رونمایی از کتاب شاهد باشیم که به شکل رویدادهای هفتگی و ماهانه به شکل مشخص برگزار شوند.

   حسینی‌پویا با بیان اینکه قرائتخانه های شهرداری میتواند در همکاری مشترک با اداره کل کتابخانه های استان قرار گیرد، تصریح کرد: درخصوص کتابخانه های بخش کودک نیز، مدیریت شهری موضوع شهر دوستدار کودک در حال پیگیری است و در این حوزه میتوانیم همکاری خوبی داشته باشیم.
    

   تعداد بازدید: 83
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2055    بازدید کنندگان دیروز: 2054    کل بازدید ها : 7,006,122
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد