• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 86
   کد: 185610
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۸/۰۳
   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهدمقدس:

   آموزش فرهنگ شهروندی باید منجر به تغییر رفتار در شهروندان شود

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهدمقدس گفت: در تعریف شاخص پیامدی آموزش فرهنگ شهروندی، در دوره های گذشته انجام فعالیت بعنوان شاخص شناخته می‌شده ولی در این دوره، با اصرار کمیسیون فرهنگی این شاخص از انجام اقدامات به تغییر رفتار شهروندان تغییر یافت.
   آموزش فرهنگ شهروندی باید منجر به تغییر رفتار در شهروندان شود

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، احسان اصولی در جلسه با رئیس کمیسیون اجتماعی و محیط‌زیست شورای شهر اصفهان، اظهارکرد: موضوع شهر هوشمند از جمله مباحثی بود که در دوران انتخابات با مردم مطرح نمودیم؛ تلقی شورای پنجم از شهر هوشمند، فراتر از شهر الکترونیک است.

   اصولی افزود: ما از پروژه شهر هوشمند بدنبال احصاء نتایج و خروجی اجتماعی هستیم تا از این طریق شهروندان بتوانند زیست در شهر هوشمند را تجربه کنند.

   وی خاطرنشان کرد: در موضوع حمل‌ونقل و ترافیک، هراندازه که خیابان‌ها را تعریض کنیم و ناوگان عمومی گسترش دهیم، گره گشا نیست؛ مشکل ما نبود فرهنگسازی و عدم همراهی جامعه است.

   اصولی با بیان اینکه شورای پنجم شهر مشهد درصدد تحقق شهر انسان‌مدار است، گفت: در شهرها باید انسان‌ها مبنا باشند و نه ماشین؛ در بخش شهر هوشمند نیز همین نگاه را دنبال کردیم و موفقیت خود را در گرو همراهی شهروندان می‌دانیم.

   اصولی با بیان اینکه در این زمینه نیازمند همراهی نسل جوان هستیم چراکه از پویایی بالایی برخوردارند و با مفاهیم شهر هوشمند آشنایی دارند، تصریح کرد: از سوی دیگر تشکل های بسیاری نیز فعال هستند که با ایجاد بستر مناسبی برای آنها بدنبال این هستیم تا برنامه‌ها و ایده های خود را به مدیریت شهری ارائه کنند.

   وی با بیان اینکه پروژه شهر هوشمند به شکل پایلوت در منطقه 12 شهرداری مشهد فعالیت خود را آغاز کرده و به زودی در سایر مناطق نیز اجرایی خواهد شد، اظهارکرد: این اقدام موجب شفافیت، سلامت اداری و تسریع در انجام امور شهروندان می‌شود.

   وی افزود: در زمینه شهر هوشمند، موضوعات ساختاری توسط کمیسیون برنامه و بودجه طراحی می‌شود و کمیسیون فرهنگی نیز در مباحث اجتماعی و گسترش فرهنگ این حوزه فعالیت می‌کند.

   وی در خصوص آموزش فرهنگ شهروندی نیز گفت: در تعریف شاخص پیامدی، در دوره های گذشته انجام فعالیت بعنوان شاخص شناخته می‌شده ولی در این دوره، با اصرار کمیسیون فرهنگی این شاخص از انجام اقدامات به تغییر رفتار شهروندان تغییر یافت.

   اصولی خاطرنشان کرد: تغییر رفتار یکسری الزامات و بایدها و نبایدها دارد که باید احصا شوند.

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهدمقدس خاطرنشان کرد: از دیگر تاکیدات شورای شهر مشهد در بحث فرهنگ شهروندی، تفکیک زباله از مبداء است که اگر به خوبی ترویج پیدا کند، منافع بسیاری را نصیب شهر و شهروندان می‌کند.

   اصولی افزود: این موضوع به شکل پایلوت در منطقه 9 شهرداری مشهد اجرایی شده به نحوی که شهروندان با تفکیک زباله های خود، از تخفیف در پرداخت عوارض و یا شارژ کارت شهروندی بهره‌مند می‌شوند؛ این طرح پس از رفع نواقص در نرم‌افزار طراحی شده، در سال 99 به کل شهر مشهد تسری پیدا خواهد کرد.
    

   تعداد بازدید: 86
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2588    بازدید کنندگان دیروز: 3490    کل بازدید ها : 7,303,698
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد