• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر : 1001
   تعداد بازدید: 109
   کد: 185512
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۸/۰۲
   رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر مشهد:

   نهاد مطالعات و برنامه‌ریزی طرح‌های توسعه شهری احیا می‌شود

   رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر مشهد با اشاره به دیدارش با مدیرکل دفتر طرح‌ریزی شهری و طرح‌های توسعه و عمران وزارت راه و شهرسازی گفت: بر اساس این جلسه مشترک قرار بر این شد تا نهاد مطالعات و برنامه‌ریزی طرح‌های توسعه شهری دوباره احیا شود.
   نهاد مطالعات و برنامه‌ریزی طرح‌های توسعه شهری احیا می‌شود

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، محمدهادی مهدی‌نیا با اشاره به دستاوردها و موارد مطرح شده در این نشست مشترک اظهارکرد: موضوع اصلی این جلسه، پیگیری موضوعات کلان شهرسازی شهر مشهد به ویژه موارد مربوط به حوزه وزارت راه و شهرسازی بود که خوشبختانه مدیرکل دفتر طرح‌ریزی شهری و طرح های توسعه و عمران این وزارتخانه دقت نظر بسیار خوبی در این زمینه داشت.
   وی با بیان اینکه احیای نهاد مطالعات و برنامه‌ریزی طرح‌های توسعه شهری یکی از توافقات انجام شده در این جلسه بود، ادامه داد: هر دو مجموعه مدیریت شهری و وزارت راه و شهرسازی به این مساله اذعان داشتند که شهر مشهد نیازمند نهادی مطالعاتی برای طرح‌های توسعه‌ای است.
   رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر مشهد تصریح کرد: این نهاد که در سال 86 براساس تفاهم‌نامه سه جانبه شهرداری، شورای شهر و وزارت راه و شهرسازی شروع به کار کرده متاسفانه در مقطعی از کارکرد اصلی خودش افتاده بود.
   وی ادامه داد: همچنین در ادامه این جلسه مسائل مربوط به پهنه‌بندی حریم مشهد، تصویب طرح‌های تفصیلی، پر کردن خلاء‌های باقی مانده از گذشته به خصوص اسناد توسعه شهری، رفع اسناد باقی مانده طرح جامع و دیگر موارد مورد بررسی دو طرف قرار گرفت.
   مهدی‌نیا همچنین در ادامه سخنان خود به برگزاری نشست هیات رییسه مجمع مشورتی روسای کمیسیون‌های شهرسازی و معماری شوراهای اسلامی مراکز استان‌های کشور اشاره کرد و گفت: این کمیسیون متشکل از روسای کمیسیون معماری و شهرسازی 31 استان کشور است و بنده یکی از اعضای هیات رئیسه این کمیسیون هستم.
   وی افزود: در جلسه اخیر هیات رئیسه این کمیسیون مباحثی در خصوص میزبانی شهر مشهد از اعضای کمیسیون‌های شهرسازی 31 مرکز استان کشور که در تاریخ 23 تا 25 آبان‌ماه قرار است برگزار شود، مطرح شد و همچنین بررسی مسائل مربوط به حوزه کلان شهرسازی در مراکز استان‌ها نیز دستور کار دیگر این جلسه بود.

    

   تعداد بازدید: 109
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 1504    بازدید کنندگان دیروز: 4065    کل بازدید ها : 7,323,451
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد